LM.plSportStałe fragmenty gry dały trzy punkty. Dwa gole Maskiewicz

Stałe fragmenty gry dały trzy punkty. Dwa gole Maskiewicz

Przez długi czas Medyk POLOmarket Konin męczył się z Rolnikiem B. Głogówek. Ostatecznie koninianki zwyciężyły 3:0, wszystkie gole padły po stałych fragmentach gry, a dwa razy do siatki trafiła Julia Maskiewicz.

Na zakończenie piętnastej kolejki Ekstraligi Medyk POLOmarket Konin podejmował jednego z kandydatów do spadku. Rolnik B. Głogówek w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego meczu, co więcej – wiosną nie strzelił nawet jednej bramki. Koninianki do spotkania przystąpiły z kolejnymi osłabieniami. Zawieszone za kartki były Jagoda Sapor i Ernestina Abambila, a z powodu kontuzji grać nie mogła Androniki Michalopoulou. Trener Roman Jaszczak zmuszony jest sięgać po coraz głębsze rezerwy, w sobotę w pierwszym składzie wyszła m.in. Maja Szydełko.

Szydełko radziła sobie na murawie całkiem nieźle, podobnie, jak cały Medyk POLOmarket, który od pierwszych minut zdominowały rywalki i co jakiś czas zagrażał bramce Agnieszki Woźniak. W 24. minucie udało się koniniankom wyjść na prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Natalii Chudzik do siatki trafiła Julia Maskiewicz. Wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu.

Tymczasem nic takiego nie miało miejsca. Medyczki co prawda dalej kontrolowały mecz, Rolnik B. Głogówek nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Oliwii Szymczak, ale i koninianki nie miały klarownych sytuacji bramkowych. Na dodatek w 33. minucie z boiska z urazem zejść musiała Alicia Tamburro. Zastąpiła ją Daria Nowak.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, a kolejne dwie bramki padły dopiero w końcówce i znów po stałych fragmentach gry. Najpierw dośrodkowanie Chudzik z rzutu wolnego wykorzystała Nicole Zając, a kilka minut później, po kolejnym rzucie rożnym, Chudzik dopisała trzecią już asystę, a drugą bramkę – świetnie grająca w piątek Julia Maskiewicz.

Medyk POLOmarket wygrał 3:0 i wrócił na podium Ekstraligi z przewagą dwóch oczek nad Górnikiem Łęczna. Teraz medyczki czeka przerwa na mecz reprezentacji, a do zmagań powrócą w weekend 17 – 18 kwietnia. Koninianki zagrają wtedy na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk POLOmarket Konin – Rolnik B. Głogówek 3:0 (24', 90' Julia Maskiewicz, 83' Nicole Zając)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Alexis Castellano-Mugica, Nicole Zając, Heater Seybert, Klaudia Dymińska, Natalia Chudzik, Alicia Tamburro (33' Daria Nowak), Maja Szydełko, Anna Gawrońska.