LM.plSportMistrzostwa Polski Seniorów. Brązowy medal Sylwii Matuszak

Mistrzostwa Polski Seniorów. Brązowy medal Sylwii Matuszak

Sylwia Matuszak jako jedyna reprezentantka KKSz Konin stanęła na podium podczas rozgrywanych w Raszynie Mistrzostw Polski Seniorów w Szabli. Blisko medali koninianie byli w turniejach drużynowych.

44 szablistki wystartowały w turnieju indywidualnym podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szabli. Spośród trzech zawodniczek KKSz Konin jako jedyna medal zdobyła Sylwia Matuszak. Koninianka przeszła niepokonana przez fazę grupową, a w fazie pucharowej pokonała Joannę Wątor (Zagłębie Sosnowiec) 15:3, Martę Okine (Karabela) 15:3 i Zuzannę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:11. W półfinale Matuszak uległa Angelice Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 7:15, zdobywając ostatecznie brąz.

Blisko krążka była też Małgorzata Zawodniak. Koninianka w fazie pucharowej pokonała Natalię Laskowską (AZS AWF Warszawa) 15:4 i Paulinę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:12, ale w ćwierćfinale uległa Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 10:15 i zajęła ostatecznie piąte miejsce.

W turnieju mężczyzn jedynym koninianinem w czołowej ósemce był Olaf Stasiak. Szablista KKSz Konin w fazie pucharowej wygrał z Michałem Szrederem (KKSz Konin) 15:7 i Jakubem Jaskotem (O.Ś. AZS Poznań) 15:14, ale w ćwierćfinale uległ Piotrowi Szczepanikowi (Victor Warszawa) 14:15, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Szczęścia zabrakło konińskim reprezentantom w turniejach drużynowych. Oba zespoły zajęły czwarte miejsca. Mężczyźni w składzie Adrian Stanisławski, Olaf Stasiak, Michał Szreder i Stanisław Świerk pokonali Szablę Ząbki 45:32, a następnie przegrali z AZS AWF Katowice 31:45. W walce o brązowy medal KKSz Konin uległ Zagłębiowskiemu Klubowi Szermierczemu I 43:45.

Zespół kobiecy w składzie Sylwia Matuszak, Natalia Nowinowska, Małgorzata Zawodniak wygrał natomiast z Karabelą II 43:16, następnie uległ TMS Sosnowiec I 29:45, a w starciu o brąz przegrał z Karabelą I 44:45.