LM.plSportSzymczak: "Remis to sprawiedliwy wynik dla obu zespołów"

Szymczak: "Remis to sprawiedliwy wynik dla obu zespołów"

W meczu 32. kolejki III ligi, grupy II Górnik Konin zmierzył się na własnym stadionie z Gryfem Wejcherowo. Goście musieli ten mecz wygrać, jednak nie wszystko poszło, tak jak chcieli. Choć od 70. minuty prowadzili 1:0, tak ostatecznie musieli zadowolić się remisem.

Był to wyrównany mecz, trzeci w krótkim odstępie czasu, co było widać po moich zawodnikach. Mieliśmy ubytki w składzie spowodowane zółtymi kartkami, które wyeliminowały kilku kluczowych zawodników i do gry wybrałem dzisiaj spośród, tych których miałem. Prowadząc, mogliśmy do końca nie dać sobie strzelić bramki, ale Górnik załsużył na jedno trafienie w całym meczu. Szkoda niewykorzystanych okazji przy wyniku 1:0, ale taka jest piłka i uważam, że mecz był wyrówanany, a remis jest sprawiedliwy. Natrualnie mamy świadomość w jakiej jesteśmy sytuacji. Nie jest ona komfortowa, ale próbujemy różnych rozwiązań, każdy z piłkarzy dostaje swoją szansę pokazania się w ostatnich meczach – tak spotkanie ocenił trener Gryfa, Grzegorz Niciński.

Mniej wylewny był asystent Marcina Muzykiewicza, Krzysztof Gadomski. – W drugiej połowie goście nas przycisnęli, brawa dla naszy piłkarzy, że zagrali do końca i udało się zdobyć wyrównującą bramkę.

Ze swoim trenerem zgodził się natomiast defensor Gryfa, Przemysław Trytko. – Mecz na remis. Na pewno szkoda, że straciliśmy bramkę w 90-siątej dziewiątej minucie? Zabrakło doświadzenia, tego aby utrzymać wynik. Można wygrać mecz, który nie do końca się układa, a w końcówce można bardziej przycisnąć. Obyśmy wyciągnęli z tego meczu lekcję i w przyszłości takie mecze wygrywali.

Rzadko przedstawiciele obu stron są tak bardzo zgodni w ocenie, tego co działo się na boisku. Bramkarz Górnika, Ksawery Szymczak miał praktycznie takie samo zdanie, jak jego przedmówcy – To był bardzo trudny mecz, każdy dał z siebie sto procent. Uważam, że remis to sprawiedliwy wynik dla obu zespołów. Goście mieli swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale ich nie wykorzystali, co się zemściło w doliczonym czasie gry.