LM.plSportIII seria Pucharu Polski. Srebro wywalczył Filip Biernacki

III seria Pucharu Polski. Srebro wywalczył Filip Biernacki

Dziesięciu zawodników KLTC Konin wystartowało w III serii Pucharu Polski – Memoriale Joachima Halupczoka. Srebrny medal wywalczył Filip Biernacki.

Kolarze rywalizowali w weekend na trasie Niwki – Szczedrzyk. Zawodnicy walczyli o medale w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas. W zawodach wystąpiło dziesięciu reprezentantów KLTC Konin, srebrny medal zdobył Filip Biernacki.

Kolarz z Konina rywalizował w kat. orlik na dystansie 120 km. Trasę pokonał w czasie 2:41,18. Do złotego medalu zabrakło mu zaledwie dziewięciu sekund. Na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Krukowski z GKS Cartusia.

W tej samej kategorii ścigali się jeszcze Dawid Migas i Jakub Krysztofiak. Ten pierwszy zajął wysokie siódme miejsce (do podium brakło mu jedenaście sekund). Ten drugi nie ukończył wyścigu ze względu na problemy techniczne roweru.

Dość wysokie miejsca zajęli również dwaj juniorzy w jeździe indywidualnej na czas. Konrad Waliniak był dwunasty, a Kamil Kudliński – szesnasty.

Pozostali zawodnicy z Konina zajmowali niższe pozycje. Kamil Kudliński był jeszcze 50. w wyścigu ze startu wspólnego, a Konrad Waliniak nie ukończył wyścigu ze względu na problemy z rowerem. Igor Kierejewski zajął 53. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 58. w wyścigu ze startu wspólnego. Patryk Wawrzyniak był 66. w wyścigu ze startu wspólnego. Gabriel Sędziak zajął 26. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 76. w wyścigu ze startu wspólnego. Gracjan Olkowski był 109. w wyścigu ze startu wspólnego. Gabriel Klepacki zajął 51. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i nie ukończył wyścigu ze startu wspólnego przez pękniętą ramę po kraksie.