Dzisiaj jest środa 28 lipca 2021, imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15748) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO

23 / 17oC

Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (2)

Staroń kończy serię Górnika. Ostatni wyjazd zakończony porażką

Dodano: 16.06.2021 19:11

Na siedmiu meczach zatrzymała się seria Górnika Konin bez porażki. W przełożonym meczu ostatniej kolejki III ligi biało-niebiescy ulegli Kotwicy Kołobrzeg 1:3.

W środku tygodnia zespół Marcina Muzykiewicza rozgrywał ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie – przełożone spotkanie ostatniej kolejki z Kotwicą Kołobrzeg. Po serii siedmiu meczów bez porażki koninianie musieli w końcu uznać wyższość rywala i przegrali na boisku aktualnego lidera grupy spadkowej 1:3.

Kotwica objęła prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie głową uderzył Łukasz Staroń, pokonując Ksawerego Szymczaka. Wcześniej będący ostatnio w świetnej formie bramkarz Górnika zanotował kolejną bardzo dobrą interwencję, parując piłkę na linii bramkowej. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Kołobrzeżanie nie mieli jednak wielu innych sytuacji bramkowych, Górnik raczej dobrze się bronił, czekał na rywala na swojej połowie i czyhał na kontrataki. Większość strzałów Kotwicy była niecelna, oddawana z niezbyt groźnych pozycji. Niebezpieczniej zrobiło się po kwadransie drugiej połowy, gdy gospodarze świetnie dograli z prawego skrzydła na piąty metr. Nikt jednak tego podania nie wykorzystał. Już chwilę później było jednak 2:0. Podanie prostopadłe w pole karne, tam znów w roli głównej Staroń, który nawinął jednego obrońcę i Ksawery Szymczak znów musiał wyjmować piłkę z siatki.

Górnik złapał kontakt w 67. minucie. Dogranie z lewego skrzydła Marcina Pigla wykorzystał Miłosz Nowak. Biało-niebiescy złapali wiatr w żagle, próbowali w końcówce naciskać Kotwicę, by wyrównać wynik starcia. Zamiast tego jednak w piątej minucie doliczonego czasu gry dostali bramkę na 1:3. Kontratak gospodarzy wykończył Kamil Włodyka.

Zakończenie sezonu w wykonaniu Górnika Konin już w najbliższą sobotę. Na własnym terenie biało-niebiescy podejmą Mieszka Gniezno. Po pięciu sezonach spędzonych na szczeblu międzywojewódzkich koninianie żegnać będą III ligę.

Kotwica Kołobrzeg – Górnik Konin 3:1 (28', 60' Łukasz Staroń – 67' Miłosz Nowak)

Górnik Konin: Ksawery Szymczak – Marcin Pigiel, Wojciech Mucha, Dawid Wierzba, Iwo Nowierski (63' Michał Mikołajczak), Jakub Pluciński (84' Tomasz Słowiński), Miłosz Nowak, Przemysław Jurków (72' Wiktor Walczak), Sebastian Milanowski, Piotr Mielczarek (84' Kacper Robaczyński), Marcin Rajch.