Skocz do zawartości
LM.plSportZ medalisty do medalisty. Talent Medyka w Górniku Łęczna

Z medalisty do medalisty. Talent Medyka w Górniku Łęczna

Dodano:
Z medalisty do medalisty. Talent Medyka w Górniku Łęczna

Wielki talent Medyka POLOmarket Konin, Aleksandra Posiewka, od nowego sezonu będzie występować w Górniku Łęczna, trzecim zespole ubiegłego sezonu kobiecej Ekstraligi.

Aleksandra Posiewka do Konina trafiła z AZS PWSZ Biała Podlaska. W Medyku zadebiutowała w Ekstralidze. Było to podczas meczu pierwszej kolejki z GKS-em Katowice (weszła w 74. minucie za Dominikę Kopińską). Jesienią była drugą najmłodszą zawodniczką (15 lat i 130 dni) występującą na najwyższym szczeblu kobiecego piłkarstwa w Polsce. W pierwszym zespole nie zagrała zbyt dużo minut, gdyż krótko po debiucie uległa kontuzji.

Jakie są powody jej odejścia? Pozostaje się tylko domyślać, aczkolwiek jakiś czas temu Roman Jaszczak powiedział naszemu portalowi: – Rodzice naciskają. Przyjeżdża do nas zawodniczka szesnastoletnia z ojcem i ojciec stawia warunek: musi grać w pierwszym składzie w Ekstralidze. Takiego warunku nie akceptowałem i nigdy nie zaakceptuję.

Posiewka to także młodzieżowa reprezentantka Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Polski U17. W walce o finał Medyk przegrał z...Górnikiem Łęczna.

Foto biznesprofoto.pl

Z medalisty do medalisty. Talent Medyka w Górniku Łęczna
Czytaj więcej na temat:
Medyk Konin, młodzież, Aleksandra Posiewka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole