Skocz do zawartości
LM.plSportSPS Konspol poznał rywala w Pucharze Polski. Mecz w październiku

SPS Konspol poznał rywala w Pucharze Polski. Mecz w październiku

Dodano: , Żródło: LM.pl
SPS Konspol poznał rywala w Pucharze Polski. Mecz w październiku

W połowie października swoją przygodę z Pucharem Polski rozpoczną siatkarze SPS Konspol Słupca. Zespół Tomasza Robaka w II rundzie wstępnej zmierzy się z Legionem Skalmierzyce.

Do rund wstępnych Pucharu Polski zgłosiło się w tym sezonie siedemnaście zespołów z niższych lig (od II ligi w dół). Wśród nich, tradycyjnie, jest SPS Konspol Słupca. PZPS rozlosował już drabinkę pucharową. Słupczanie swoją przygodę z pucharowymi rozgrywkami rozpoczną od II rundy wstępnej, która zaplanowana jest na 13 października.

Ich pierwszym rywalem będzie Legion Skalmierzyce. To tegoroczny beniaminek II ligi. Klub powstał zaledwie rok temu, ale w przeciągu zaledwie jednego sezonu został mistrzem III ligi, a następnie wygrał turnieje półfinałowy i finałowy o awans. Spotkanie odbędzie się w Skalmierzycach.

Jeżeli słupczanie awansują to w kolejnej fazie zmierzą się ze zwycięzcą pary Hetman Włoszczowa – SMS PZPS II Spała i to spotkanie zagrają już w Słupcy. W IV rundzie wstępnej potencjalni rywale to: Żak Krzeszyce, Kozaryn Gorzów Wlkp., Błyskawica Szczecin, Anioły Toruń i Trefl II Gdańsk. Awans na szczebel ogólnopolski uzyskają zwycięzcy IV rundy wstępnej.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole