LM.plSportPorażka Górnika Konin w ostatnim sparingu. Start ligi tuż, tuż

Porażka Górnika Konin w ostatnim sparingu. Start ligi tuż, tuż

0:2 przegrał Górnik Konin w ostatnim letnim sparingu z V-ligową AP Reissa Poznań. Początek sezonu już w najbliższą niedzielę.

W ostatnim letnim sparingu podopieczni Marcina Muzykiewicza mierzyli się z V-ligową Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Choć początek sezonu już za rogiem, koniński zespół wciąż jest w budowie. Klub nie ogłosił jeszcze oficjalnie żadnego transferu, a we wtorkowym meczu testowanych było ośmiu zawodników. Oprócz nich grała biało-niebieska młodzież.

Poznaniacy wyszli na prowadzenie w dwunastej minucie. Rozpoczęli kontratak lewą stroną boiska. Po pierwszym strzale piłka trafiła w poprzeczkę, pierwszą dobitkę zatrzymali jeszcze gospodarze, ale po drugiej piłka trafiła już do siatki. Górnik po stracie gola obudził się, zaczął konstruować akcje w ofensywie, ale brakowało wykończenia. Sporo po prawej stronie kreował jeden z testowanych zawodników, ale jego dośrodkowań nie byli w stanie wykorzystać koledzy.

W drugiej połowie tempo meczu nieco siadło, sytuacji bramkowych oba zespoły miały mniej. AP Reissa Poznań podwyższyła w końcówce spotkania – po prostopadłym podaniu jeden z poznaniaków znalazł się w sytuacji sam na sam i spokojnym strzałem pokonał testowanego przez Górnika bramkarza.

Koninianie letni okres przygotowawczy kończą z jednym remisem i trzema porażkami na koncie. Już w najbliższą niedzielę czeka ich inauguracja sezonu. W pierwszym meczu Górnik zagra na wyjeździe z Olimpią Koło.

Górnik Konin – AP Reissa Poznań 0:2

Górnik Konin: Bartosz Kubacki – zawodnik testowany, Jakub Pluciński, zawodnik testowany, Adrian Górecki, Tomasz Słowiński, zawodnik testowany, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kacper Babacz.

Ponadto zagrali: Igor Ludwiczak, Marcel Woszczyński, Dawid Raczyński, Kacper Szurgot, Szymon Szofer, trzech zawodników testowanych.