Skocz do zawartości
LM.plSportSą pierwsze transfery Górnika. Trzech zawodników z regionu

Są pierwsze transfery Górnika. Trzech zawodników z regionu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Są pierwsze transfery Górnika. Trzech zawodników z regionu

Sześciu zawodników zasiliło kadrę Górnika Konin. To pierwsze transfery ogłoszone przez koniński klub przed startem nowego sezonu IV ligi.

W czwartek biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu czterech nowych piłkarzy. Pierwszym z nich jest Jakub Grzybek. Osiemnastolatek gra na pozycji obrońcy, występował w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań i Warty Poznań. W tym drugim klubie miał okazję nawet grać przeciwko Górnikowi Konin – w 2017 roku obie drużyny rywalizowały w barażach o wejście do Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych, Grzybek zagrał w wygranym przez Wartę meczu w Koninie. Ostatni sezon spędził zaś w AP Reissa Poznań.

Dwóch kolejnych zawodników dołącza do Górnika z klubów z regionu. Kiril Waniukow to ukraiński bramkarz. U naszego wschodniego sąsiada reprezentował kluby Arsenal-Kyjiwszczyna Bila Cerkwa, FC Lokomotiw Kijów oraz Worskla Połtawa Team. Następnie trafił do Polski, do Sparty Konin. Grał również w Sokole Kleczew, a ostatnio w V-ligowym Zrywie Dąbie.

Kolejnym pozyskanym zawodnikiem jest Damian Nykiel. 22-letni pomocnik w ostatnich sezonach występował w Orle Grzegorzew.

Ostatnim nowym piłkarzem Górnika został Szymon Szczęsny. To wychowanek konińskiego klubu. 21-letni skrzydłowy grał również w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań, a także w III-ligowym Sokole Kleczew, V-ligowym SKP Słupca, IV-ligowej Victorii Września oraz V-ligowej Polonii Chodzież.

Kadrę Górnika wzmocni również dwóch zawodników, których karty koniński klub posiadał, ale którzy ostatnie sezony spędzili na wypożyczeniach. Siedemnastoletni Bartosz Kubacki przez dwa ostatnie lata występował w zespołach młodzieżowych Wisły Płock, a 20-letni Igor Ludwiczak w ostatnim roku ogrywał się w V-ligowych Zjednoczonych Rychwał.

źródło / fot. gornikkonin.com.pl

Są pierwsze transfery Górnika. Trzech zawodników z regionu
Są pierwsze transfery Górnika. Trzech zawodników z regionu
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole