Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSezon stabilizacji

Sezon stabilizacji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Sezon stabilizacji

Sezon 2013/2014 w wykonaniu drużyn piłkarskich z regionu konińskiego niemal zakończony. Większość zespołów kolejne zmagania rozpocznie w tej samej klasie rozgrywkowej.

Sezon 2013/2014 w wykonaniu drużyn piłkarskich z regionu konińskiego niemal zakończony. Większość zespołów kolejne zmagania rozpocznie w tej samej klasie rozgrywkowej.

Kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrały piłkarki Medyka Konin. Tegoroczne zmagania podopiecznych Romana Jaszczaka były jednak wyjątkowe – koninianki wywalczyły pierwsze w historii mistrzostwo Polski, wygrywając siedemnaście z osiemnastu spotkań, a w przyszłym roku będą reprezentować Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Oprócz tego medyczkom udało się obronić Puchar Polski po zwycięstwie 3:2 z AZS Wrocław.

Oprócz pierwszej drużyny Medyk wystawił jeszcze dwa zespoły do rozgrywek ligowych. Ósme miejsce w I lidze grupa północna zajęła druga drużyna koninianek, a siódme miejsce w III lidze grupa wielkopolska zajął drugi zespół. Ponadto trzecioligowe zmagania wygrał beniaminek – Górnicza Konin.

Po raz pierwszy od sześciu lat żaden zespół męski z regionu konińskiego nie wystąpił w rozgrywkach I lub II ligi. Związane jest to z rozwiązaniem po zeszłym sezonie Tura Turek. Szansą na przywrócenie tego poziomu rozgrywek do regionu były tegoroczne występy Sokoła Kleczew. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zwyciężyli w rozgrywkach III ligi grupy kujawsko-pomorskiej, zdobywając 73 oczka i przystąpili do barażów o awans do II ligi. Tam jednak przegrali w dwumeczu z Nadwiślanem Góra 2:3 i kolejny sezony również spędzą w III lidze.

Kleczewianie byli jedynym zespołem z regionu w rozgrywkach międzywojewódzkich, w IV lidze grało natomiast aż pięć drużyn. Faworytem do zwycięstwa był spadkowicz z III ligi – Górnik Konin – jednak słaba końcówka sezonu w wykonaniu biało-niebieskich uplasowała ich ostatecznie na trzecim miejscu z dorobkiem 60 punktów. Historyczny sukces odniósł LKS Ślesin -  z zespołu walczącego o utrzymanie przemienił się w drużynę walczącą o podium rozgrywek. Duży wpływ na to miały letnie wzmocnienia ślesinian oraz zatrudnienie Damiana Augustyniaka w roli trenera pierwszego zespołu. Ostatecznie LKS skończył rozgrywki na piątym miejscu z dorobkiem 52 punktów.

Podwójną metamorfozę przeszedł również SKP Słupca. Z czołowego zespołu IV ligi stał się drużyną walczącą na początku sezonu o utrzymanie. Słaba postawa drużyny spowodowała roszadę na stanowisku trenera – nowy szkoleniowiec, Marcin Woźniak, poprawił znacząco notowania słupczan, którzy ostatecznie zajęli ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 43 oczek.

Karuzelę trenerską przeżyła także Olimpia Koło. Początkowo trenera Tomasza Mikusika zastąpił Tomasz Kowalski, by po krótkim czasie znów ustąpić Mikusikowi. Podobne wyniki notowali również piłkarze – zwycięstwa przeplatając porażkami. Mimo tego kolanom udało się utrzymać w lidze, zajmując dziesiąte miejsce z dorobkiem 38 oczek.

Zaskoczenia nie sprawił natomiast beniaminek rozgrywek – Warta Krzymów. Krzymowianie awansowali do IV ligi po wygranych barażach. Wojewódzki poziom rozgrywek okazał się dla nich jednak zbyt wysoki i pomimo ambitnej postawy Warta żegna się z IV ligą po zaledwie jednym sezonie. Piętnaste miejsce i dwanaście punktów to jedyne, co udało się wywalczyć beniaminkowi.

Niespodzianki nie było również w klasie okręgowej. Mistrzostwo po raz kolejny wywalczyła Kasztelania Brudzew i po raz kolejny nie wiadomo, czy brudzewianie przystąpią do rozgrywek IV ligi (w zeszłym roku zrezygnowali z powodów finansowych). W bieżącym sezonie Kasztelania doznała tylko jednej porażki, zdobywając 77 punktów. Wicemistrzostwo powędrowało do Kazimierza Biskupiego i tamtejszego Polonusa. Z ligi wycofana została Sparta Konin, a do A-klasy spada Tulisia Tuliszków oraz (w przypadku gdy żadna z drużyn nie będzie chciała awansować do IV ligi) Wicher Dobra.

W bieżącym sezonie reorganizacja dotknęła również konińską A-klasę. W miejsce jednej grupy powstały dwie, liczące po dwanaście zespołów. Grupę pierwszą wygrała Sparta Orzechowo z dorobkiem 58 punktów, grupę drugą – Orzeł Grzegorzew z 60 oczkami i to te zespoły zagrają w przyszłym roku w klasie okręgowej. Czterozespołową B-klasę wygrał natomiast GKS Olszówka i razem z wicemistrzem – Orłami Hutą Łukomską zagra w przyszłym sezonie w A-klasie.

Oprócz rozgrywek ligowych rozegrany został również Puchar Polski na szczeblu okręgowym. W finale spotkały się dwie potęgi regionu konińskiego – Sokół Kleczew i Górnik Konin. Kleczewianie zwyciężyli 1:0 i awansowali na szczebel wojewódzki, gdzie wciąż toczą walkę o awans do rundy krajowej.   

Sezon stabilizacji
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole