LM.plSportPo laur od świętego

Po laur od świętego

Szósty raz w Słupcy odbył się Bieg o Laur Św. Wawrzyńca połączony z Mistrzostwami Polski Małżeństw. Wszystko to w ramach XXV Wawrzynek Słupeckich – tradycyjnego święta miasta.

Św. Wawrzyniec to patron Słupcy i to właśnie o jego symboliczny laur po raz kolejny rywalizowali biegacze z Wielkopolski i całego kraju. Na starcie tegorocznej edycji biegu głównego stanęło ponad 320 zawodników. Trasa, którą pokonać mieli uczestnicy liczyła 10 km i biegła wokół Jeziora Słupeckiego. Najszybciej dokonał tego Dawid Klaybor z Sierosława, który ukończył trasę w czasie 00:33:44. Pół minuty wolniejszy był Łukasz Banaszak z Działynia, a na trzecim miejscu uplasował się Adrian Graczyk z Czarnkowa. Najszybciej na mecie biegu spośród zawodników z regionu konińskiego zameldował się Mateusz Siarkowski z Kramska z czasem 00:38:16, zajmując tym samym dziewiąte miejsce. Tuż za nim uplasował się Maciej Serafiński z Konina.

Oprócz biegu głównego odbyły się również w Słupcy Mistrzostwa Polski Małżeństw. W zawodach uczestniczyło 29 par, każda osoba biegła indywidualnie, ale czasy każdego małżeństwa były sumowane. Najkrócej trasę pokonali państwo Magdalena i Eryk Witkiewiczowie, notując łączny czas 01:22:19. Na drugim miejscu uplasowali się Karolina i Piotr Kotkowscy z wynikiem 01:25:18. Trzecie miejsce przypadło w udziale Magdalenie i Arkadiuszowi Michalskim z czasem 01:27:40.

Biegi Wawrzynkowe w Słupcy były częścią Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. W ramach tego cyklu pozostały jeszcze cztery imprezy w tym roku. Najbliższa z nich – pod koniec września. Wtedy to odbędzie się IX Bieg Malanowska Jesień.