LM.plSportSrebrny Dzwoniarski

Srebrny Dzwoniarski

Bardzo blisko złotego medalu był Damian Dzwoniarski, szablista KKSz Konin, podczas II Pucharu Polski Seniorów. Zawody odbyły się dziś w Koninie.

Rywalizację pań zdecydowanie zdominowały szablistki AZS AWF Warszawa. Pięć pierwszych miejsc przypadło w udziale właśnie warszawiankom i to one stoczyły między sobą siostrzaną walkę o najwyższe laury. W finale zwyciężyła doświadczona Aleksandra Socha, pokonując pewnie młodszą od siebie o dziesięć lat Martynę Wątorę 15/8. Żadna z koninianek nie awansowała do ćwierćfinałów. Najwyższe miejsce zajęła Michalina Kostrzewa, sklasyfikowana na trzynastej pozycji.

O wiele większe emocje przyniósł turniej mężczyzn. Do ćwierćfinałów awansowało dwóch reprezentantów KKSz Konin. Artur Staszak przegrał na tym etapie z Mikołajem Grzegorkiem (MUKS Victor) 14/15 i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu. W ćwierćfinale zwyciężył natomiast Damian Dzwoniarski, pokonując Jakuba Ocińskiego (AZS AWF Katowice) 15/12. W półfinale koninianin wygrał z Bartoszem Koniuszem (MKS Fortis Sosnowiec) 15/11, a w finale mierzył się z jego bratem – Marcinem.

Po pierwszej części starcia reprezentant KKSz Konin prowadził 8:5. W drugiej połowie lepiej walczył już Koniusz, który zdołał doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrał z decydującym momencie. Walka zakończyła się zwycięstwem Marcina Koniusza 15/14, ale Dzwoniarski mógł cieszyć się ze srebrnego medalu.

Kolejne emocje związane z szermierką w Koninie pod koniec stycznia. Ostatniego dnia tego miesiąca odbędzie się III Puchar Polski Juniorów Młodszych.