LM.plSportTo miało być zwycięstwo. Zamiast tego była Tomiałowicz

To miało być zwycięstwo. Zamiast tego była Tomiałowicz

Pszczółka AZS UMCS Lublin zrewanżowała się Chematowi Basket Konin za środową porażkę i pokonała dziś walczące o utrzymanie koninianki. Tym samym przerwana została seria sześciu zwycięstw Chematu Basket w lidze.

Podopieczne Daliusa Ubartasa źle weszły w piątkowy mecz. Od początku szwankowała defensywa, nie było widać woli walki, ani pewności w zagraniach koszykarek z Konina. Zawodniczki Chematu Basket pozwalały swoim rywalkom na zbyt dużo, co lublinianki skrzętnie wykorzystywały.

Raz za razem z dystansu trafiała niesamowita tego dnia Olivia Tomiałowicz. Skrzydłowa Pszczółki AZS UMCS skończyła spotkanie z 29 punktami na koncie i bilansem 7/11 celnych rzutów za trzy punkty. Obok niej popis swoich umiejętności dała Aldona Morawiec, która zanotowała double-double (22 punkty, dziesięć zbiórek).

W zespole z Konina na wysokim poziomie zagrały jak zwykle Gloria Brown i Renee Taylor. Amerykanki były jednak w swoich poczynaniach osamotnione. Z niezłej strony pokazała się również Marta Urbaniak, kompletnie jednak zabrakło Aaryn Ellenberg i Anny Dąbek.

Decydująca o losach meczu była kwarta trzecia, w której podopieczne Krzysztofa Szewczyka zanotowały serię dwunastu punktów z rzędu i wygrały 23:7. Wraz z przewagą zdobytą na początku spotkania pozwoliło to lubliniankom na spokojną grę w czwartej kwarcie. Chemat Basket próbował gonić swoje rywalki, ale straty były już zbyt duże do odrobienia.

Porażka oznacza, że koszykarki z Konina muszą teraz czekać na wynik niedzielnego meczu Basketu Gdynia z Widzewem Łódź. Jeżeli wygrają gdynianki, Chemat Basket będzie miał zapewnione utrzymanie, a kolejne spotkania najprawdopodobniej zostaną odwołane. Jeżeli zwycięży jednak Widzew, łodzianki zachowają jeszcze matematyczne szanse na dogonienie koninianek i trzeba będzie rozgrywać pozostałe jedno lub dwa spotkania. Wtedy w środę podopieczne Daliusa Ubartasa zagrają w Łodzi z Widzewem. Jeżeli przegrają czeka je jeszcze mecz z Basketem Gdynia w przyszły weekend na własnym terenie.

Chemat Basket Konin - Pszczółka AZS UMCS Lublin 66:80 (20:26, 19:21, 7:23, 20:10)
Chemat Basket Konin: Gloria Brown (21), Renee Taylor (19), Marta Urbaniak (11), Aaryn Ellenberg (5), Aleksandra Kaja (4), Anna Dąbek (4), Iwona Płóciennik (2), Żaneta Durak, Inesa Visgaudaite.