LM.plSportSokół stracił punkty w Jarocinie, czerwona kartka Guzikowskiego

Sokół stracił punkty w Jarocinie, czerwona kartka Guzikowskiego

Sokół Kleczew wciąż przeżywa wahania formy i nie jest w stanie regularnie zdobywać punktów. Dziś zespół Andrzeja Ostańskiego przegrał w Jarocinie z tamtejszym Jarotą 0:1.

Od początku meczu to gospodarze przeważali, a Sokół miał ogromne kłopoty. Pierwszą okazję na wyjście na prowadzenie Jarota miał w 20. minucie. Po uderzeniu Łukasza Białożyta piłkę nogami zatrzymał Patryk Guzikowski. Osiem minut później natomiast trener Andrzej Ostański musiał zdjąć z boiska Jakuba Dębowskiego. Za niego na murawie pojawił się Sebastian Antas.

Ostrzał bramki Sokoła trwał. W 33. minucie kolejny groźny strzał oddał Piotr Skokowski, Guzikowski zdołał odbić piłkę, a następnie obronić jeszcze dobitkę przewrotką Bartosza Kieliby. Chwilę później bramkarz z Kleczewa popełnił jednak fatalny błąd. W sytuacji sam na sam sfaulował Huberta Antkowiaka, za co obejrzał czerwoną kartkę. Doprowadził również do kuriozalnej sytuacji – pięć minut po wejściu z boiska zszedł Sebastian Antas, zmieniony z powodu taktycznych przez Adama Kwiatkowskiego.

Kleczewianom udało się dotrwać do przerwy bez straty bramki, ale całe drugie 45 minut musieli grać w osłabieniu. Przez pół godziny Sokół świetnie się bronił, a nawet mógł wyjść na prowadzenie. W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Robert Jędras, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę Jaroty.

Sześć minut później goście skapitulowali. Do siatki Sokoła trafił Piotr Skokowski. Goście nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania i ostatecznie przegrali 0:1. Jednocześnie swoje spotkanie wygrała Warta Poznań, co oznacza, że strata zespołu Andrzeja Ostańskiego do lidera III ligi wynosi cztery punkty. Kolejny mecz kleczewianie rozegrają już w najbliższą środę. W Kleczewie ich rywalem będzie Sparta Brodnica.

Sokół Kleczew: Patryk Guzikowski – Bartosz Modelski (81’ Krystian Sobieraj), Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Śmiałek, Jakub Dębowski (28’ Sebastian Antas, 36’ Adam Kwiatkowski), Norbert Grzelak, Łukasz Cichos, Jakub Antosik (77’ Bartosz Maślak).