LM.plSportSkibiszewski odwrócił losy meczu. Górnik wygrał w Gołuchowie

Skibiszewski odwrócił losy meczu. Górnik wygrał w Gołuchowie

Blisko niespodzianki było w dzisiejszym meczu LKS Gołuchów w Górnikiem Konin. Po 55 minutach gospodarze prowadzili 2:1.

Biało-niebiescy walczyli dziś na wyjeździe z przedostatnią drużyną ligowej tabeli. Pomimo teoretycznej przewagi nad swoim rywalem Górnik musiał się namęczyć, by wywieźć z Gołuchowa komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się dla koninian dobrze, bo od gola strzelonego w 38. minucie przez Macieja Rojewskiego. Do szatni biało-niebiescy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, ale już dziesięć minut po przerwie przegrywali 1:2. Najpierw w 48. minucie wyrównał Szymon Juszczak, a siedem minut później drugiego gola strzelił Michał Laluk.

Od porażki piłkarzy z Konina uratował Przemysław Skibiszewski. Napastnik Górnika najpierw wyrównał wynik spotkania w 67. minucie, a nieco ponad dziesięć minut później dał ponowne prowadzenie gościom. Więcej bramek w meczu nie padło i to zespół Sylwina Donarta mógł cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa 3:2.

Dzięki wygranej koninianie awansowali w tabeli na ósme miejsce z dorobkiem 36 punktów, przewagą trzech oczek nad SKP Słupca i stratą dwóch punktów do Victorii Ostrzeszów. Za tydzień Górnik podejmie Grom Wolsztyn.