Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportJaki sport uprawia się na hali?

Jaki sport uprawia się na hali?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jaki sport uprawia się na hali?
materiał promocyjny

Czy zimą nie można uprawiać sportów? Czy jesteśmy skazani na niską aktywność fizyczną z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych? Oczywiście, że nie! Nawet jeśli jesteś miłośnikiem gier zespołowych, w które chętnie grasz latem na boisku, pamiętaj, że również zimą możesz w nie grać. W jaki sposób? Korzystając z hal sportowych, które udostępniają swoje parkiety wszystkim chętnym.

Halowe gry zespołowe

Na hali można grać w wiele gier zespołowych. Jest to oczywiście siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka halowa, czyli nożna. Każda z tych gier ma swoje własne zasady, ale pamiętaj, że zamierzając grać na hali, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim nie możesz grać na parkiecie w tych samych butach, w których np. poruszasz się po trawiastym boisku. Mają one specjalne korki, które mogą uszkodzić kosztowny parkiet. Do gier w piłkę halową wykorzystuje się dedykowane buty, tzw. halówki. Mają one specjalną podeszwę, która nie powoduje uszkodzenia parkietu.

Sporty olimpijskie

Hala może także być wykorzystywana do trenowania dyscyplin olimpijskich, takich jak skok wzwyż, w dal oraz lekkoatletyki samej w sobie. Ponadto na hali można trenować skoki przez kozła, skrzynię, wspinanie się po linie. Tu również trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego obuwia, bez którego w ogóle nie powinniśmy wchodzić na parkiet. Zadbajmy również o właściwie dopasowany strój gimnastyczny, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie trenować, a nasze ciało będzie mniej narażone na przegrzanie. Wybierając się na halę nie zapomnijmy również o zabraniu ze sobą tak istotnych rzeczy jak ręcznik i woda do picia.

Jak zarezerwować halę sportową?

W niemal każdym mieście istnieje opcja wynajmy hali sportowej lub sali gimnastycznej. W tym celu należy się skontaktować z miejskim lub gminnym ośrodkiem sportu i rekreacji, które najczęściej mają w swoim zarządzie takie obiekty. Można również zadzwonić do miejscowej szkoły podstawowej lub średniej i zapytać, czy jest możliwość wynajmu sali gimnastycznej do treningów. Wiele szkół w poszukiwaniu dodatkowego finansowania oferuje takie usługi w ściśle określonych dniach i godzinach. Jaki jest średni koszt takiego wynajmu? W przypadku szkolnych sal gimnastycznych jest to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Można również umówić się na płatność abonamentową z góry za cały miesiąc lub kwartał. Daje to pewność że w umówionych dniach i godzinach sala pozostanie tylko do waszej dyspozycji. W przypadku wynajmu hali sportowej ceny będą z pewnością wyższe, z uwagi na wyższe koszty utrzymania. Jeśli jednak zamierzamy grać w piłkę większą drużyną, komfort uprawiania sportu w takim miejscu na pewno będzie wyższy, a koszty zostaną podzielone na większą liczbę osób. Jeżeli potrzebne wam jest dodatkowe finansowanie swoich wydatków na sport, pomocy może udzielić pożyczka przez internet. Jak ją uzyskać? Składając wniosek online, co jest szybkie i wygodne.

O czym pamiętać korzystając z hali?

Jako wynajmujący jesteście odpowiedzialni za halę i znajdujący się na niej sprzęt. Odpowiadacie również za swoje bezpieczeństwo, dlatego dobrze mieć prywatne ubezpieczenie. W przypadku jeśli np. kopnięta przez was piłka uderzy w okno i stłucze szybę, będziecie musieli pokryć koszty jej naprawy. Aby, temu zapobiec warto zakupić indywidualne lub grupowe ubezpieczenie OC. Jego koszt w przeliczeniu na jedną osobę to kilkadziesiąt złotych rocznie, a poziom bezpieczeństwa jest znacznie wyższy.

Czytaj więcej na temat:sport, hala
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole