Skocz do zawartości
LM.plSportKamena Rally Team wystartuje w Hungarian Baja

Kamena Rally Team wystartuje w Hungarian Baja

Dodano:
Kamena Rally Team wystartuje w Hungarian Baja
Sporty motorowe

Zawody rozpoczną się w najbliższy piątek, piątego sierpnia. Do tej pory w tym największym rajdzie Węgier Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz szczęśliwy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Tym razem drużyna ORLEN Teamu wystartuje w okolicach największego węgierskiego jeziora Balaton. Organizatorzy Hungarian Baja zaplanowali łącznie 600 km trasy, po której 93 uczestników z 22 krajów będzie ścigać się między innymi w okolicach największej aktywnej strzelnicy w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie wojskowe helikoptery i czołgi wcale nie są rzadkością.

To już tradycja, że popołudniowy start prologu Hungarian Baja odbędzie się w scenerii średniowiecznego zamku Thury-vár położonego w samym sercu miasta Várpalota. W sobotę zawodnicy pokonają dwukrotnie oesy o długości 82 i 56 km, natomiast w niedzielę zaplanowano dwa przejazdy po 67 km. A teren będzie wymagający, bo kamienisty i pełen trudnych zakrętów, co przy wysokich temperaturach zwiastuje jedno: dużo kurzu i pyłu!

Po zakończeniu zmagań w węgierskim rajdzie zespół Kamena Rally Team będzie miał miesięczną przerwę w stratach – do czasu zaplanowanego na pierwszy weekend września największego w Polsce rajdu Baja Poland.

Info i foto Kamena Rally Team

Czytaj więcej na temat:Kamena Rally Team
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole