Skocz do zawartości
LM.plSportKamiński zostaje w Niemczech. Podpisał umowę z nowym klubem

Kamiński zostaje w Niemczech. Podpisał umowę z nowym klubem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kamiński zostaje w Niemczech. Podpisał umowę z nowym klubem

Wychowanek Aluminium Konin, Marcin Kamiński, nadal będzie grał w Niemczech. W czwartek podpisał kontrakt z Schalke 04.

W zeszłym tygodniu dotychczasowy klub koninianina poinformował, że rozwiązuje z nim umowę. Kamiński w Niemczech gra od lipca 2016 roku, odkąd przeniósł się z Lecha Poznań do VfB Stuttgart. W 2018 roku wypożyczony został do Fortuny Düsseldorf, by w czerwcu 2019 roku powrócić do swojego macierzystego klubu. Łącznie w Niemczech w barwach różnych klubów i na różnych poziomach rozgrywkowych rozegrał 92 spotkania. W tym sezonie – zaledwie pięć.

W najbliższych miesiącach koninianin nie będzie występował w Bundeslidze, ale pozostanie w Niemczech. Kontrakt z defensorem podpisał występujący na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej Schalke 04. – Mam nadzieję, że wspólnie wprowadzimy klub tam gdzie jego miejsce, czyli do Bundesligi. Nie mogę doczekać się pierwszego treningu i pierwszego meczu w nowych barwach. Dziękuję za zaufanie! – napisał Kamiński na swoim profilu FB.

Przed transferem do Niemiec Kamiński grał przez jedenaście sezonów w Lechu Poznań, a jeszcze wcześniej – w Aluminium Konin. Zaliczył łącznie siedem występów w seniorskiej reprezentacji Polski.

fot. profil FB Marcina Kamińskiego

Kamiński zostaje w Niemczech. Podpisał umowę z nowym klubem
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole