Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportKlimkowski drugi w Speed Chess Championship Poland. Zwyciężył Duda

Klimkowski drugi w Speed Chess Championship Poland. Zwyciężył Duda

Dodano:
Klimkowski drugi w Speed Chess Championship Poland. Zwyciężył Duda
UKS Smecz Konin

W ostatnich dniach Jan Klimkowski, szachista UKS Smecz Konin brał udział w toczonym w sieci turnieju Speed Chess Championship Poland. Dotarł w nim do finału, gdzie musiał uznać wyższość Jana-Krzysztofa Dudy.

W drodze do finału pokonał Grzegorza Nasutę, Mateusza Bartela i Antoniego Kozaka. Czyli rywali na bardzo wysokim poziomie. Zwłaszcza wygrane z dwoma ostatnimi zasługują na duży szacunek. W finale zaś czekał najlepszy polski szachista ostatnich lat, Jan-Krzysztof Duda. To m.in. arcymistrz od 2013 roku, czy zwycięzca Pucharu Świata FIDE sprzed trzech lat.

W rozmowie dostępnej na na Chess.com krakowianin mocno „poddymił”. „Nie mam żadnego szacunku do nikogo z młodego pokolenia” - te słowa wypowiedziane po wygranym meczu z Kamilem Dragunem z pewnością mogą zaskakiwać i budzić kontrowersje. Powinny zaś zmotywować młodzież do walki o zdetronizowanie Dudy, który co prawda na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Ale gdy dochodzi do rywalizacji na światowym poziomie już nie błyszczy jak dawniej.

W każdym razie pojedynek z Janem Klimkowskim, naszą wielką nadzieją zdecydowanie wygrał. Niemniej dotarcie do finału to kolejny sukces wychowanka UKS Smecz.

Wyniki Jana Klimkowskiego w Speed Chess Championship Poland

1/8 Grzegorz Nasuta – Jan Klimkowski 9,5-10,5

1/4 Mateusz Bartel – Jan Klimkowski 9,5-13,5

1/2 Antoni Kozak – Jan Klimkowski 9,5-12,9

Finał Jan-Krzysztof Duda – Jan Klimkowski 13,5-6,5

Tę rywalizację nastolatek z Konina toczył biorąc stacjonarnie udział w prawdopodobnie najsilniejszym turnieju juniorskim na świecie w Arabii Saudyjskiej.

Na liście startowej znalazało się dzisiesięciu zawodników, którzy wg rankingów prezentują się następująco:GM Sadhawani Raunak 2654 (nr 7 na świecie wśród juniorów), GM Murzin Volodar 2635 (nr 9 na świecie wśród juniorów), GM Pranav V 2611 (nr 12 na świecie wśród juniorów), IM Klimkowski Jan 2530 (Wicemistrz Świata do lat 16), IM Erogmus Yagiz Kaan 2524 (rocznik 2011 !!!), IM Woodward Andy 2501 (rocznik 2010), IM Seemann Jakub 2439 (Mistrz Świata do lat 16), FM Oro Faustino 2357 (rocznik 2013 !!!), FM Rey Martinez Jaime 2342 (rocznik 2010) WGM Francisco Guecamburu Candela Be 2295 (Mistrzyni Świata do lat 20)

W tym doborowym towarzystwie Jan Klimkowski wywalczył 4,5 punktu, co dało szóste miejsce.

Grafiki Chess.com

Klimkowski drugi w Speed Chess Championship Poland. Zwyciężył Duda
Klimkowski drugi w Speed Chess Championship Poland. Zwyciężył Duda
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole