LM.plSportKolarze KLTC na podiach Pucharu Polski. Przywieźli dwa złota

Kolarze KLTC na podiach Pucharu Polski. Przywieźli dwa złota

Kolarstwo

Konrad Waliniak i Roksana Mikorska stawali na najwyższych stopniach podiów podczas kolejnej serii Pucharu Polski. Zawody rozegrane zostały tym razem w Radzyminie.

Konrad Waliniak zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas na dystansie szesnastu kilometrów. Od drugiego na mecie Tomasza Szulskiego ze Stobrawy Kluczbork był szybszy o 38 sekund. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Roksana Mikorska. Koninianka wygrała w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 85 km.

W Radzyminie startowali również inni zawodnicy KLTC Konin. W czasówce wśród juniorów młodszych piąty był Igor Kierejewski, siódmy Gabriel Sędziak, a czternasty Wiktor Palutka. W wyścigu ze startu wspólnego czwarte miejsce zajął Konrad Waliniak, a szesnaste Kamil Kudliński. Piąta wśród juniorek młodszych była Natalia Sobiech. Wśród juniorów młodszych dziewiąte miejsce wywalczył Igor Kierejewski, dziewiętnasty Wiktor Palutka, a 29. Gabriel Sędziak. W kat. U-23 piętnasty był Filip Biernacki, siedemnasty Karol Kusy, osiemnasty Dawid Migas, a 23. Michał Rząca.