LM.plSportKolejny zespół z czołówki na rozkładzie. Dwie bramki Pawlaka

Kolejny zespół z czołówki na rozkładzie. Dwie bramki Pawlaka

III liga

3:1 zwyciężył Sokół Kleczew w sobotnim starciu z Gedanią Gdańsk. Wygraną drużynie Łukasza Cichosa zapewnili Krystian Pawlak i Fabian Grzelka.

Po trudnych, ale wygranych starciach z Olimpią Grudziądz i Polonią Środa Wlkp. piłkarze Sokoła Kleczew mierzyli się na wyjeździe z kolejnym rywalem z czołówki tabeli. Po raz kolejny jednak sprawili niespodziankę (o ile można tak mówić przy okazji trzeciego już wygranego starcia na wiosnę), pokonując Gedanię Gdańsk 3:1.

Zaczęło się już w jedenastej minucie – po dośrodkowaniu Mateusza Wzięcha do siatki trafił Krystian Pawlak. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali za sprawą Bartosza Zalewskiego. Do szatni to jednak kleczewianie schodzili z przewagą jednego gola. Najpierw uderzał Kacper Janiak, piłkę wybił bramkarz rywali, a skutecznie do siatki dobił ją Fabian Grzelka.

Zaraz po zmianie stron goście podwyższyli na 3:1. Prostopadłe podanie wykorzystał Krystian Pawlak. Sokół utrzymał korzystny rezultat już do końca spotkania i wyjechał z Gdańska z trzema punktami.

Kleczewianie utrzymali dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Kolejny mecz za tydzień. Sokół podejmie Stolem Gniewino.

Gedania Gdańsk – Sokół Kleczew 1:3 (18’ Bartosz Zalewski – 11’, 55’ Krystian Pawlak, 40’ Fabian Grzelka)

Sokół Kleczew: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Cezary Stańczyk, Tomasz Kowalczuk, Eryk Kryg, Kacper Janiak (88’ Mateusz Molewski), Fabian Grzelka (88’ Emanuel Mikołajczyk), Mateusz Wzięch (90’ Dawid Szygenda), Krystian Pawlak.

źródło: sokol.kleczew.pl