LM.plSportKoniec pucharowych marzeń. Mistrz Polski nie dał szans Medykowi POLOmarket

Koniec pucharowych marzeń. Mistrz Polski nie dał szans Medykowi POLOmarket

Puchar Polski

Wysoką porażka 0:6 zakończył się ostatni mecz Medyka POLOmarket Konin w tym roku. Zespół Romana Jaszczaka w 1/16 Pucharu Polski przegrał z UKS SMS Łódź.

Los nie był łaskawy dla medyczek i już w 1/16 Pucharu Polski skojarzył je z aktualnym mistrzem kraju. UKS SMS Łódź był faworytem rozgrywanego w Koninie spotkania i te przewidywania potwierdził. Już w drugiej minucie prowadzenie łodziankom zapewniła eks-medyczka Dominika Kopińska. Napastniczka UKS SMS wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Do przerwy łodzianki przeważały, miały kolejne sytuacje, ale wynik trzymały interwencje Oliwii Szymczak. Koninianki zagrożenia pod bramką UKS SMS praktycznie nie stwarzały. Wyjątkiem była 35. minuta, gdy w polu karnym przewróciła się Karlīna Miksone. Ławka rezerwowych Medyka POLOmarket domagała się rzutu karnego, ale sędzia nie zdecydowała się go odgwizdać.

Wcześniej, bo w 29. minucie, medyczki straciły drugiego gola. Do siatki trafiła Paulina Filipczak. Po zmianie stron łodzianki bardzo szybko strzeliły trzy kolejne bramki. Najpierw, znów po rzucie rożnym, trafiła Urszula Onoszko. Następnie dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Jedlińska. Przy każdej z tych sytuacji defensywa medyczek była całkowicie bierna, zostawiając sporo miejsca rywalkom.

Wynik ustalony został w 88. minucie. Z lewej strony piłkę dogrywała Wiktoria Zieniewicz, interweniować próbowała Oliwia Jaśniak, ale skierowała piłkę do własnej siatki. Medyk POLOmarket Konin przegrał 0:6.

Porażka medyczek oznacza, że żegnają się one z Pucharem Polski. Koniniankom pozostaje walka w Ekstralidze. Kolejne mecze wiosną przyszłego roku.

Medyk POLOmarket Konin – UKS SMS Łódź 0:6 (2’ Dominika Kopińska, 29’ Paulina Filipczak, 55’ Urszula Onoszko, 58’, 66’ Klaudia Jedlińska, 88’ Oliwia Jaśniak (sam.))

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Sashana Campbell (46’ Zuzanna Kogutek), Anastasija Rocane, Julia Chudy, Natalia Pakulska (39’ Monika Mierzejewska), Nikoleta Pitsiou (82’ Klaudia Urna), Oliwia Jaśniak, Grigoria Pouliou, Patrycja Ziemba (82’ Nina Budzińska), Karlina Miksone, Anna Gawrońska (46’ Patrycja Sikora).