Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportKrav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego

Krav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego

Dodano:
Krav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego
Krav maga

Jeżeli chodzi o sport, to nie tylko piłkarską Olimpią może pochwalić się Koło. Udowadnia to Robert Budny, człowiek instytucja jeżeli chodzi o krav magę. Ta sztuka walki została zapoczątkowana w latach trzydziestych w Czechosłowacji, a później rozwinięta w Izraelu.

Co można napisać o Robercie Budnym? Okazuje się, że bardzo dużo. To mieszkaniec Koła, dyrektor i założyciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), mistrz świat krav magi (Rzym, 2022), prekursor krav magi Internatinal Federation w Polsce. Posiada siedem czarnych pasów: w krav maga 4 dan, karate oyama 2 dan, lutte contact, kapap, close combat operational system (COS), self professionnelle, kickboxingu. Budny to także wielokrotny zdobywca podium mistrzostw i Pucharów Świata, Europy i Polski. Wyszkolił wielu utytułowanych zawodników i instruktorów z czarnymi pasami. Jest promotorem i organizatorem Otwartych Mistrzostw Polski krav madze. Kilkukrotnie ukończył Maraton Sztuk, Sportów i Systemów walki Warrior 24 h. Jest członkiem LOK, przedstawicielem i instruktorem Urban Knife Fighting (UKF). Był szkolony przez byłych operatorów JW GROM w tym m.in. Andrzeja Kisiela oraz byłych instruktorów służb mundurowych (Jana Dobrzyjałowskiego i dr Bartosza Głowackiego) w zakresie taktyczno-strzeleckim, taktyki i technik interwencyjny (TiTI) oraz Private Military Contractor (PMC). Ma uprawnienia do wielu dyscyplin sportowych, ukończone liczne kursy specjalistyczne.

Systematycznie prowadzi kursy taktyczno-strzeleckie na kolskiej strzelnicy. Dotąd został odznaczony Złotym Medalem im. Bronisława Szwarca przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2015), pamiątkowym medalem Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu podczas II Międzynarodowym Seminarium Technik Interwencyjnych Służ Mundurowych (2019).

W ostatnich miesiącach zaliczył dwa spektakularne sukcesy. Na początku grudnia ubiegłego roku podczas III Mistrzostw Świata krav maga rozgrywanych w Rzymie zdobył złoty medal i tytuł mistrza świata krav maga w kategorii technicznej mix. Rywalizował także w kategorii open, w której zdobył brąz. Organizatorem mistrzostw świata były World Federation of Krav Maga oraz Federazione Italiana Krav Maga. Po zawodach odbyła się uroczysta gala w Grand Hotel Fleming, na której miał okazję promować Polskę, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW), które prowadzi, oraz rodzinne miasto Koło. Z kolei w dniach 3-4.12.2022 r. w hali Pierre de Coubertin w Paryżu podczas 4 Open International Krav-Maga (Puchar Świata krav maga) wywalczył dwa srebrne medale w konkurencjach free fight (wolna walka, pojedynek walki w pełnym kontakcie w oktagonie MMA, kategoria do 75 kg) i senior technical mix senior (konkurencja techniczna duet).

Info i foto Robert Budny

Krav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego
Krav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego
Krav maga z Koła. Sylwetka Roberta Budnego
Czytaj więcej na temat:Krav maga, Robert Budny, Koło
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole