LM.plSportLider z Trzmeszna rozbił Wilki Wilczyn, SMS Ślesin także nie odpuszcza

Lider z Trzmeszna rozbił Wilki Wilczyn, SMS Ślesin także nie odpuszcza

Niższe ligi piłkarskie

Miniony weekend nie przyniósł dużych zmian w klasyfikacjach tabel w niższych ligach. Swoje mecze zazwyczaj wygrywali faworyci.

Jak na razie w klasie okręgowej Zjednoczeni Trzemeszno i SMS Ślesin idą łeb w łeb. Obie ekipy wygrały swoje mecze w sposób bardzo przekonujący. Zgodnie z oczekiwaniami lider na wyjeździe rozbił ostatnie w tabeli Wilki Wilczyn 9:0 (foto). Strzelanie już w w trzynastej minucie rozpoczął Sebastian Baran, a jego koledzy robili, co chcieli. Do przerwy było już 5:0, zaraz po niej „dwa szybkie” Andrzeja Stefańskiego (hat-trick w sobotę) rozwiały wszelkie złudzenia co do faktu, kto wygra ten mecz. Wynik na 9:0 w 84. minucie ustalił rezerwowy Mateusz Brauza.

Cztery godziny później rozpoczął się pojedynek SMS-u Ślesin ze Strażakiem Licheń Stary. Gospodarze wygrali 4:0 i czekają już na następny mecz u siebie, w którym dojdzie do hitu. Skicioki zagrają bowiem ze Zjednoczonymi Trzemeszno o fotel samodzielnego lidera.

W pozostałych spotkaniach swoje mecze wygrały Warta Eremita Dobrów, Tulisia Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał i Czarni Ostrowite. Ci ostatni w derbach powiatu słupeckiego okazali się lepsi od beniaminka z Zagórowa. Zawodnicy Damiana Augustyniaka do przerwy prowadzili po golu Łukasza Piguły z 43. minuty. Potem nastąpiło małe trzęsienie ziemi, ponieważ gospodarze w sześć minut zdobyli trzy gole i było po balu. Dwa z nich były autorstwa Piguły, dzięki czemu ustrzelił hat-tricka. Orły były w stanie odpowiedzieć tylko raz, a uczynił to rezerwowy Patryk Świątkowski w 85. minucie.

Klasa A, grupa V

W meczu na szczycie Nałęcz Babiak wygrał z MKS-em Dąbie 3:0. Tymczasem lider pewnie ograł Piasta Grodziec 6:0 po dwupakach Macieja Maliński i Michał Dybusa, i pojedynczych trafieniach Kuby Młynarskiego i Marcela Kostrzewskiego. Na ostatnie miejsce osunęła się Warta Kramsk, która swoje wyjazdowe spotkanie przegrała 1:5.