Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportMarek Salzman: „Najważniejszy jest każdy kolejny mecz”

Marek Salzman: „Najważniejszy jest każdy kolejny mecz”

Dodano:
Marek Salzman: „Najważniejszy jest każdy kolejny mecz”
Opinie po meczu

Wczoraj Start odniósł kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo w II lidze piłkarzy ręcznych. Mimo to trener koninian tonuje emocje i zaznacza: – Dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz.

W końcówce, gdy wynik był już rozstrzygnięty szkoleniowiec miejscowych wpuścił na boisko zdolnego juniora. – W tym sezonie staram się dawać każdemu szanse do gry. Zwłaszcza tym młodszym, jeden z nich Stasiu Mikuła to wyróżniający się chłopak z młodszych roczników, któremu trzeba dawać szanse, aby się rozwijał. Dla niego to też jest nobilitacja, że trenuje i gra z seniorami.

Jak trener Startu zapatruje się na bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu jego drużyny? – Zawsze patrzymy w kierunki najbliższego meczu, idziemy krok po kroku. Cieszę się, że nasz zespół świetnie funkcjonuje, gra kapitalnie, posiadamy bardzo dobry skład. Adrian Franaszek wyrasta na prawdziwego lidera. Jest zawodnikiem, który w ważnych momentach zdobywa bramki albo mobilizuje zespół do walki. Trzeba tu także wymienić Olgierda Piaskowskiego, który cały czas jest wspaniałym zawodnikiem, grał przecież w kadrze narodowej, Piotra Kołtunowicza, również mającego występy w kadrze, jest jeszcze Adrian Grzelka... Mamy naprawdę dobry, doświadczony zespół, który może wiele zdziałać.

W końcówce spotkania arbiter usunął z placu boju Tomasza Trojanowskiego, ale Marek Salzman nie miał o to do niego pretensji. – Ratował sytuację po błędzie obrońcy, który za szybko i za wysoko wyszedł. Dzięki temu nie było rzutu karnego. Tomek to taki zawodnik, który zwłaszcza w obronie ma nie przebierać w środkach i który nigdy nie odda na boisku nawet centymetra.

W związku z tym, że wyniki są bardzo dobre, jak to wygląda wewnątrz klubu? – Start Konin raz jest na fali wznoszącej, raz opadającej. Teraz idziemy do góry, jest świetna atmosfera i niech to trwa jak najdłużej – zakończył opiekun konińskich szczypiornistów.

Czytaj więcej na temat:Marek Salzman, Start Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole