Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportMarek Salzman, trener Startu Konin: „Przegraliśmy, taki jest sport”

Marek Salzman, trener Startu Konin: „Przegraliśmy, taki jest sport”

Dodano:
Marek Salzman, trener Startu Konin: „Przegraliśmy, taki jest sport”
Opinie po meczu

Choć przez większą część meczu z KPR Środa Wielkopolska Start Konin prowadził grę, tak w końcówce rywale odrobili straty i na niewiele czasu przed końcem spotkania zdobyli decydującą bramkę.

Niewątpliwy wpływ na to miała czerwona kartka Adriana Franaszka, którą zobaczył w pierwszej połowie. To dla nas ogromna strata. Po stracie Adriana musieliśmy łatać, szukać zawodnika, który da impuls, weźmie na siebie grę. Nic takiego jednak nie nastąpiło – tłumaczy trener Startu Marek Salzman.

Mimo to nawet po stracie najlepszego strzelca grupy, w której występują konińscy szczypiorniści i tak na przerwę zeszli z czterobramkowym prowadzeniem. Z czasem jednak coraz bardziej widoczna była nieobecność Franaszka i jego współpraca z Olgierdem Piaskowskim. Szkoleniowiec koninian próbował zmieniać, szukał nowych rozwiązań, ale... – Zawodnicy mnie nie słuchali. Straciłem dwa czasy na przedstawienie konkretnych zagrywek, a oni wymyślili swoje. Potem się gubili, bo zapomnieli, co im rozrysowałem. Najbardziej denerwował mnie brak konsekwencji w końcówce. Mamy na takie sytuacje przygotowane rozwiązania taktyczne i powinniśmy je realizować.

Po takim meczu nie sposób nie odnieść wrażenia, że w decydujących momentach nieco słabiej spisała się defensywa. – Obrona była lepsza niż w poprzednich meczach, natomiast nadal boli mnie to, że bronimy jeden na jeden, a nie ma pomocy kolegów z boku.

Pomimo porażki trener Startu nie ma wątpliwości co do wartości swojej drużyny: – Tworzymy fajną ekipę, jestem z dumny z wysiłku, który włożyła w mecz. Dzisiaj przegraliśmy, taki jest sport.

Czytaj więcej na temat:Marek Salzman, Start Konin, II liga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole