Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„Medyczki” dla Alicji. Turniej piłkarski w szczytnym celu

„Medyczki” dla Alicji. Turniej piłkarski w szczytnym celu

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Medyczki” dla Alicji. Turniej piłkarski w szczytnym celu
akcja charytatywna

Ponad 4 tys. zł udało się zebrać podczas turnieju charytatywnego, który zorganizował klub Medyk POLOmarket Konin. Pieniądze przekazano na leczenie 9-letniej Alicji z gm. Kramsk.

O Alicji Stefanowskiej, 9-letniej mieszkance gm. Kramsk i uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie, pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Dziewczynka zmaga się z autoimmunologicznym zapaleniem mózgu. Szansą na odzyskanie zdrowia są dla niej wlewy z immunoglobulin. Mają one „gasić” ogniska zapalne siejące spustoszenie w mózgu 9-latki i wyeliminować nasilające się tiki. Niestety terapia jest bardzo kosztowana. Potrzeba na nią 3,5 mln zł (link do zbiórki TUTAJ)! W zbiórkę potrzebnej kwoty włączyły się konińskie piłkarki.

Dzisiaj w hali „Rondo” odbył się turniej charytatywny.

– Nasze zawodniczki chciały zorganizować turniej mikołajkowy, ale to był czas wyjazdów. Teraz postanowiliśmy zrobić taki charytatywny mecz. Napisałam do znajomych, czy znają dziecko potrzebujące pomocy. Dostaliśmy kilka zgłoszeń. Wybraliśmy Alicję, bo potrzeba tu ogromnej kwoty, a na koncie zbiórki jest niewiele. Zaangażowaliśmy rodziców naszych piłkarek, kto mógł to upiekł słodkości. Mamy kawę, herbatę i rodzina Alicji przygotowała pizzę – mówiła Agnieszka Skucińska, sekretarz klubu Medyk POLOmarket Konin.

Sara Stefanowska, mama Alicji podkreśla, że nie spodziewała się takiego zaangażowania piłkarek.

– To bardzo miła niespodzianka. Cieszymy się, że klub zainteresowała nasza sytuacja, zwłaszcza taki klub jak „Medyczki”, które są e Ekstraklasie – mówiła Sara Stefanowska.

Na widowni, poza kibicami piłkarek, zasiedli koledzy i koleżanki z klasy Alicji. W przerwach meczu odbywały się licytacje medalu Medyk POLOmarket Konin, książek i klubowych gadżetów. Dzięki akcji i zaangażowaniu piłkarek, na konto 9-latki wpłynie dokładnie 4 010 zł. Pomóc dziewczynce można również stając się członkiem specjalnie założonej grupy na Facebook'u "Drużyna Alicji - licytacje", link TUTAJ

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole