Skocz do zawartości
LM.plSportMedyk Konin organizuje turniej dla Alicji. Są ludzie dobrego serca?

Medyk Konin organizuje turniej dla Alicji. Są ludzie dobrego serca?

Dodano:
Medyk Konin organizuje turniej dla Alicji. Są ludzie dobrego serca?
Akcja charytatywna

Medyk POLOmarket Konin organizuje turniej, którego podstawowym celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie poważnie chorej Alicji.

Alicja choruje na autoimmunoligczne zapalenie mózgu. Okazuje się, że afazja rozwojowa i szereg zaburzeń takich jak opóźniony rozwój mowy, osłabione napięcie mięśniowe, problemy z przetwarzaniem słuchowym są tylko skutkiem zapalenia mózgu a nie głównym problemem. Terapia jest kosztowna, ponieważ immunoglobulin nie można wyprodukować, są one pozyskiwane z ludzkiego osocza a przez C-19 ilość dawców znacząco zmalała. Aby jej pomóc potrzeba bardzo dużej kwoty, 3 500 000 złotych. Na tę chwilę udało się zebrać nieco ponad 40 000, a więc bardzo mało.

Swoją pomoc zaoferował także Medyk POLOmarket Konin, który we wtorek w hali Rondo organizuje turniej, na którym zbierane będą pieniądze na leczenie Alicji. Klub z Podwala stara się chociaż w ten symboliczny sposób pomóc niczemu winnemu dziecku.

W turnieju wezmą udział zawodniczki z Ekstraligi, rezerw i drużyn młodzieżowych. Oprócz wrażeń sportowych będzie można napić się kawy, zjeść ciasto, a przede wszystkim wziąć udział w licytacji klubowych gadżetów. Start o godz. 16.00

Jeżeli nie będzie mogło być Was na turnieju, a chcecie pomóc możecie to zrobić wchodząc tutaj.

Grafika Medyk Konin

Medyk Konin organizuje turniej dla Alicji. Są ludzie dobrego serca?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole