LM.plSportMustang bardzo blisko mistrzostwa. Solidna zaliczka w pierwszym meczu

Mustang bardzo blisko mistrzostwa. Solidna zaliczka w pierwszym meczu

I liga

Kapitalne zawody w Suchedniowie rozegrali koszykarze na wózkach Mustanga Konin. Mecz z Ortomedico Kielce zakończył się wygraną 91:70.

Taki wynik oznacza, że w najbliższą sobotę wystarczy dopełnić formalności i spokojnie dowieźć przewagę. Jeżeli tak się stanie po roku przerwy tytuł wróci do Konina.

Spotkanie przez większą część czasu przebiegało pod dyktando gości. Wyjątkiem była ostatnia kwarta, w której wyraźnie szwankowała skuteczność. Dopiero po około 150 sekundach pierwsze punkty spod kosza zdobył Adrian Jankowski. Nie oznaczało to wcale, że Mustang ma jakieś wielkie kłopoty. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Moslera mieli świadomość wyniku i przy tak dobrym rywalu jakim bez wątpienia jest urzędujący mistrz Polski nie można cały czas grać na takim samym poziomie intensywności.

Do rewanżu dojdzie w najbliższą sobotę w Golinie (wyjątkowo nie w Koninie). Spora zaliczka z pierwszego spotkania pozwala mieć nadzieję, że po roku przerwy tytuł wróci do Konina.

Transmisję z komentarzem z tego meczu będzie można zobaczyć na klubowym Facebook'u. Więcej informacji przekażemy w najbliższych dniach.

Ortomedico Kielce – Mustang Konin 70:91 (16:23, 17:26, 16:28, 21:14)