Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportNadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych

Nadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych

Dodano:
Nadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych
Olimpiady Specjalne

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin zaprasza na XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Konin/ Licheń/ Ślesin 2023.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 maja pod Honorowym PatronatemMałżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Zaproszenie do Komitetu Honorowego przyjęli Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin – Mariusz Zaborowski. Współorganizatorem imprezy jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.

W Dniu Treningowym weźmie udział 70 zawodników z dwunastu Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska. Są to uczestnicy sportowo-rehabilitacyjnego Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. W przyjaznej atmosferze, bez elementu rywalizacji, zaprezentują swoje umiejętności ruchowe uzyskane w wyniku treningów.

Sportowcom towarzyszyć będą trenerzy, rodzice i wolontariusze – uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.

Dzień Treningowy rozpocznie się 26 maja 2023 roku o godzinie 16.30 uroczystą Ceremonią Otwarcia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Młodzieżowej 1 w Ślesinie.
W tym samym miejscu w sobotę i niedzielę odbędą się konkurencje halowe. Dodatkowo,
w sobotę, w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym „Rondo” w Koninie przeprowadzone zostaną konkurencje wodne. Dzień Treningowy zakończą Ceremonia Medalowa i Ceremonia Zamknięcia.

XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego organizację wsparło Miasto Konin, Miasto i Gmina Ślesin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza w Koninie oraz Smurfit Kappa oddział w Koninie.

Program Dnia Treningowego:

26 maja (piątek)

16.30 - 18.30 Ceremonia Otwarcia

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

27 maja (sobota)

9.00 - 15.00 zawody, konkurencje halowe

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

9.30 - 11.30 zawody - konkurencje wodne

Obiekt Rekreacyjno-Sportowy RONDO w Koninie, ul. Al. 1 Maja 1A

28 maja (niedziela)

9.00 - 11.00 zawody - konkurencje halowe

11.00 - 12.00 Ceremonia Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia,

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

Info i grafika: organizatorzy

Czytaj więcej na temat:Olimpiady Specjalne, Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole