Skocz do zawartości
LM.plSportNadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych

Nadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych

Dodano:
Nadchodzący weekend należeć będzie do Olimpiad Specjalnych
Olimpiady Specjalne

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin zaprasza na XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Konin/ Licheń/ Ślesin 2023.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 maja pod Honorowym PatronatemMałżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Zaproszenie do Komitetu Honorowego przyjęli Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin – Mariusz Zaborowski. Współorganizatorem imprezy jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.

W Dniu Treningowym weźmie udział 70 zawodników z dwunastu Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska. Są to uczestnicy sportowo-rehabilitacyjnego Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. W przyjaznej atmosferze, bez elementu rywalizacji, zaprezentują swoje umiejętności ruchowe uzyskane w wyniku treningów.

Sportowcom towarzyszyć będą trenerzy, rodzice i wolontariusze – uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.

Dzień Treningowy rozpocznie się 26 maja 2023 roku o godzinie 16.30 uroczystą Ceremonią Otwarcia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Młodzieżowej 1 w Ślesinie.
W tym samym miejscu w sobotę i niedzielę odbędą się konkurencje halowe. Dodatkowo,
w sobotę, w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym „Rondo” w Koninie przeprowadzone zostaną konkurencje wodne. Dzień Treningowy zakończą Ceremonia Medalowa i Ceremonia Zamknięcia.

XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego organizację wsparło Miasto Konin, Miasto i Gmina Ślesin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza w Koninie oraz Smurfit Kappa oddział w Koninie.

Program Dnia Treningowego:

26 maja (piątek)

16.30 - 18.30 Ceremonia Otwarcia

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

27 maja (sobota)

9.00 - 15.00 zawody, konkurencje halowe

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

9.30 - 11.30 zawody - konkurencje wodne

Obiekt Rekreacyjno-Sportowy RONDO w Koninie, ul. Al. 1 Maja 1A

28 maja (niedziela)

9.00 - 11.00 zawody - konkurencje halowe

11.00 - 12.00 Ceremonia Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia,

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

Info i grafika: organizatorzy

Czytaj więcej na temat:Olimpiady Specjalne, Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole