LM.plSportNie tak to miało być. Polonia przegrała z Kłosem Zaniemyśl

Nie tak to miało być. Polonia przegrała z Kłosem Zaniemyśl

V liga

Nie udała się inauguracja nowego w V lidze Polonii Golina. Na papierze będący faworytem gospodarze przegrali 0:2.

Zaskakujące jest to o tyle, że przez większość spotkania Polonia miała więcej okazji i dłużej utrzymywała się przy piłce. Tej przebudowanej latem drużynie brakowało przede wszystkim zgrania i skuteczności. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy goście nie wychodzili z obrębu własnego pola karnego. Gospodarze cisnęli, strzelali, ale albo na drodze stawała poprzeczka (dwukrotnie), albo ofiarnie radzili sobie defensorzy Kłosa. To przede wszystkim defensywa była czymś, co utrzymywało zawodników Patryka Halaburdy w grze.

Być może mecz potoczyłby się inaczej gdyby w dziewiętnastej minucie Krzysztof Budziński wykorzystał rzut karny. Pomocnik miejscowych strzelił źle i Maciej Duszyński nie miał kłopotów, aby poradzić sobie z jego uderzeniem. Jakby tego było mało  dwadzieścia minut później z boiska usunięty został Sebastian Purczyński. Nowy piłkarz w ekipie Polonistów wytrącił z rytmu biegu wychodzącego na dobrą pozycję Patryka Słomczyńskiego i arbiter wycenił to na czerwoną kartkę.

Po przerwie na murawę nie wybiegł już Bartosz Andrzejewski zastąpiony przez Łukasza Pietrzaka. I gdy Polonia próbowała zdobyć gola, straciła piłkę po wyrzucie piłki z outu, przeprowadzili bardzo dobrą kontrę. Wiktor Pohl zagrał prostopadle pomiędzy obrońców a golkipera do Patryka Słomczyńskiego i Szymon Szymański faulował napastnika gości. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Krzysztof Biadała. Jak się później okazało bohater Kłosa. Schemat budowania akcji był taki sam i taki sam też efekt. Jedyna różnica, że nie było faulu.

Spotkanie zakończyło się więc porażką Polonii Golina, która pierwszych punktów będzie szukała w wyjazdowym starciu z Avią Kamionki. Beniaminek V ligi wygrał w delegacji z Meblorzem Swarzędz 3:1.

Polonia Golina – Kłos Zaniemyśl 0:2 (76', 87' Krzysztof Biadała)

Polonia: Szymon Szymański – Dariusz Gromanowski, Jakub Cisielski, Maciej Adamczewski (90' Damian Markiewicz), Mateusz Majer (78' Mikołaj Karbowy), Krzysztof Budziński (90' Bartosz Wuczyński), Nikodem Lipiński (71' Fabian Sieradzki), Bartosz Andrzejewski (46' Łukasz Pietrzak), Adam Iwiński, Sebastian Purczyński, Orlande Kpassa (88'Adrian Mamak)