LM.plSportNie wyszło w pucharze, wygrali w lidze. Sokół po raz trzeci z rzędu

Nie wyszło w pucharze, wygrali w lidze. Sokół po raz trzeci z rzędu

III liga

Mecz w Starogardzie Gdańskim był dla Sokoła Kleczew dobrą okazją na poprawę humoru po przegranej z Polonią Środa Wlkp. w wojewódzkim Pucharze Polski. Wyszło bardzo dobrze.

To, co najlepsze w tym spotkaniu wydarzyło się w drugiej połowie. Dziewięć minut po jej wznowieniu czerwoną kartką został ukarany piłkarz gospodarzy. Grając jednego więcej kleczewianie ruszyli po swoje. W kilkadziesiąt sekund Michał Grobelny z Kacprem Janiakiem wyprowadzili gości na bezpieczne prowadzenie. Zespół ze strefy spadkowej nie był w stanie niczym odpowiedzieć, a w końcówce bramkę na 3:0 dla Sokoła zdobył Kamil Chiliński.

Wygrana jest tym bardziej cenna, że odniesiona bez udziału Mateusza Wzięcha, który pauzował za żółte kartki. Za tydzień w meczu u siebie zawodnicy Łukasza Cichosa podejmą Noteć Czarnków.

KP Starogard Gdański – Sokół Kleczew 0:3 (62' Michał Grobelny, 64' Kacper Janiak, 81' Kamil Chiliński)

Sokół: Eryk Mirus – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Aleksander Kultys, Kacper Friska, Jan Andrzejewski (75’ Filip Młodożeniec), Kacper Janiak (83’ Dawid Wróbel), Michał Grobelny, Jakub Wajman, Mateusz Sopoćko, Przemysław Kita (68’ Kamil Chiliński)