LM.plSportNiesamowity comeback Olimpii Koło, Górnik w Zaniemyślu tylko dobrze zaczął

Niesamowity comeback Olimpii Koło, Górnik w Zaniemyślu tylko dobrze zaczął

V liga sobota

Olimpia Koło przegrywała, a zwyciężyła, Górnik Konin prowadził, a przegrał. Sobotnie mecze V ligi za nami.

Pozycję lidera V ligi utrzymała Olimpia Koło, choć o mały włos drużyna Łukasza Kujawy pierwszy raz w sezonie musiałaby uznać wyższość rywali. Przemysław Poznań już w jedenastej minucie wyszedł na prowadzenie. Do wyrównania gospodarze doprowadzili dopiero w ostatnim kwadransie gry i, jak się chwilę później okazało, nie było to ich ostatnie słowo. W piątej minucie doliczonego czasu Olimpia wywalczyła rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Jan Iwulski.

Siódma wygrana kolan stała się faktem. Olimpia z 22 punktami na koncie i dwoma oczkami przewagi nad GKS Dopiewo wciąż zajmuje pozycję lidera. Kolejne spotkanie 9 października na wyjeździe z Orkanem Chorzemin.

Na punkty w sobotę liczył też Górnik Konin, szczególnie po tym, jak w dziesiątej minucie meczu z Kłosem Zaniemyśl wyszedł na prowadzenie. Gola strzelił Aleks Sieradzki. Po zmianie stron gospodarze jednak szybko wyrównali, a następnie sami objęli prowadzenie. Ostatni cios padł w 79. minucie, gdy z rzutu karnego trafił Mateusz Pluciński. Górnik przegrał 1:3.

Biało-niebiescy bez zmian plasują się na dwunastym miejscu w tabeli, choć nie wszystkie zespoły rozegrały już swoje spotkania. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, Górnik podejmie Naszą Dyskobolię Grodzisk Wlkp.

Olimpia Koło – Przemysław Poznań 2:1 (77’ Mateusz Olejnicki, 90’+ Jan Iwulski)

Olimpia Koło (skład wyjściowy): Kamil Ślusarek – Bartosz Andrzejewski, Dawid Śnieg, Jan Iwulski, Dawid Zawadzki, Konrad Mechowski, Michał Rutkowski, Mikołaj Czajka, Dawid Lewandowski, Szymon Bartosik, Adam Kozajda.

Kłos Zaniemyśl – Górnik Konin 3:1 (46’ Piotr Leporowski, 48’ Jakub Głowacki, 79’ Mateusz Pluciński – 10’ Aleks Sieradzki)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Bartosz Kordylewski – Fabian Sieradzki, Jakub Pluciński, Kacper Szurgot, Brajan Perliński, Daniel Lesiński, Mikołaj Kowalski, Iwo Nowierski, Aleks Sieradzki, Kacper Babacz, Adam Krzos.