LM.plSportOlimpia Koło bezlitosna dla Orła Kawęczyn

Olimpia Koło bezlitosna dla Orła Kawęczyn

Sparing

Drugi z rzędu sparing z przedstawicielem V ligi rozegrał Orzeł Kawęczyn, lider grupy szóstej klasy okręgowej. Po porażce 0:3 z Górnikiem Konin tym razem zawodnicy z powiatu tureckiego przyjęli pięć goli strzelając jednego.

Wyżej notowany rywal sytuacji miał sporo okazji. Dwie bardzo dobre zmarnował Jakub Antosik, który pomagał kolegom także w defensywie. Po jednej z akcji Orła wybił piłkę z linii bramkowej. Jemu się nie udało, za to pierwszą połowę mocnym akcentem zakończył zawodnik testowany. Przymierzył z rzutu wolnego tak, że nie było co zbierać.

Tak samo dobrze jak zakończyła się pierwsza część gry dla Olimpii rozpoczęła także druga. W dobrej sytuacji nie pomylił się Dawid Lewandowski. Niespełna 20 minut później na 3:0 dla gospodarzy podwyższył Olaf Ossowski, a po chwili Jakub Antosik wykorzystał rzut karny. Koniec? No nie, bo dekoncentrację Orła zaraz potem wykorzystał Hubert Rosiński i było już 5:0. Gości stać było tylko na honorowe trafienie Daniela Błaszczyka.

Pomimo wysokiej przegranej w porównaniu z poprzednim sparingiem piłkarze z klasy okręgowej zaprezentowali się lepiej. Ale banalne błędy w obronie, brak asekuracji i nieskuteczność (bo okazje do zdobycia bramki były) spowodowały właśnie taki wynik.

Tutaj znajdziecie wyniki pozostałych sparingów.

Olimpia Koło – Orzeł Kawęczyn 5:1 (45' testowany, 48' Dawid Lewandowski, 65' Olaf Ossowski, 75' Jakub Antosik, 77' Hubert Rosiński – 86' Daniel Błaszczyk)