Skocz do zawartości
LM.plSportOstatni akcent sezonu. Czy Medyk POLOmarket zrewanżuje się ekpie z Krakowa?

Ostatni akcent sezonu. Czy Medyk POLOmarket zrewanżuje się ekpie z Krakowa?

Dodano:
Ostatni akcent sezonu. Czy Medyk POLOmarket zrewanżuje się ekpie z Krakowa?
Ekstraliga

Jesienią AZS UJ Kraków pewnie wygrał u siebie 2:0. Teraz jest okazja nie tylko do rewanżu, ale także by udanie zakończyć sezon.

W poprzedniej kolejce Akademiczki przegrały u siebie z UKS SMS Łódź, a jedyną bramkę dla gospodyń zdobyła Katarzyna Daleszczyk, która oszukała kapitan nowego mistrza Polski, Annę Rędzię.

Krakowianki zajmują piąte miejsce w tabeli i niezależnie od wyników pozostałych spotkań na nim pozostaną. Na wyjazdach radzą sobie średnio, bilans wynosi 5-1-4, ale biorąc pod uwagę, że Medyk u siebie gra bezkompromisowo, to możemy być świadkami interesującego spotkania.

W zespole gości występuje kilka piłkarek z grą w seniorskiej kadrze Polski w CV. Karolina Klabis ma momenty lepsze i gorsze, ale ostatnio jej forma poszła w górę. Katarzyna Daleszczyk to ostoja drużyny i środka pola, a Natalia Wróbel to jedna z nadziei polskiej piłki kobiecej. Nie można też zapominać o Weronice Smazie, Karolinie Gec, czy Julii Mordel, a także o doświadczonych Annie Zapale i Natalii Sitarz. No i jest jeszcze Dominika Woźniak, ale jej występ w niedzielę nie jest pewny.

W zależności od wyników pozostałych spotkań Medyczki mogą awansować maksymalnie na szóste miejsce, a w najgorszym przypadku spaść na dziewiąte. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że zachowają siódmą, lub spadną na ósmą pozycję.

Spotkanie Medyk POLOmarket Konin – AZS UJ Kraków zaplanowano na niedzielę o godzinie 10.15 na stadionie przy ulicy Podwale w Koninie

Czytaj więcej na temat:Medyk Konin, Ekstraliga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole