LM.plSportPięć medali Skoczka Władysławów na mistrzostwach Wielkopolski

Pięć medali Skoczka Władysławów na mistrzostwach Wielkopolski

Lekkoatletyka

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli zawodnicy Skoczka Władysławów podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Zawody odbyły się w ten weekend w Kaliszu.

Zawodnicy z powiatu tureckiego najlepsi okazywali się zarówno na długich, jak i krótkich dystansach. Po pierwsze złoto sięgnął Antoni Pławiński w biegu na 60 m przez płotki, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy. W biegu na 2000 m zwyciężył natomiast Mateusz Nijakowski.

Ten drugi dystans został zresztą przez zawodników Skoczka Władysławów zdominowany, srebro wywalczył bowiem Franciszek Grzymski. Drugi srebrny medal przywiózł z Kalisza Aleksander Zydorkiewicz, startujący w skoku wzwyż. Ostatni krążek stał się udziałem Mateusza Szewczyńskiego, który wywalczył brąz w biegu na 60 m przez płotki.

Antoni Pławiński ponadto pobiegł w finale biegu na 60 m, poprawiając swój rekord życiowy. Najlepszy wynik w historii młodziczek Skoczka zanotowała na tym samym dystansie Maria Pawluczyk.

Pozostali zawodnicy swoją ambitną postawą potwierdzili, że zaliczamy się do przodujących klubów lekkoatletycznych w Wielkopolsce – oceniają trenerzy Skoczka.