Skocz do zawartości
LM.plSportPiłkarska kolejka: Olimpia i SKP wciąż muszą szukać punktów, Górnik już bez presji

Piłkarska kolejka: Olimpia i SKP wciąż muszą szukać punktów, Górnik już bez presji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Piłkarska kolejka: Olimpia i SKP wciąż muszą szukać punktów, Górnik już bez presji
IV liga

Cały czas na granicy utrzymania balansują Olimpia Koło i SKP Słupca. Oba zespoły w weekend zmierzą się z rywalami wyżej notowanymi od siebie.

Trudniejsze zadanie czeka piłkarzy SKP Słupca, do których przyjedzie trzecia w tabeli Kotwica Kórnik. Zespół z Kórnika nie przegrał sześciu ostatnich meczów, a w tym sezonie już raz pokonał słupczan 3:1. Drużyna ze Słupcy szuka punktów, w ostatnich pięciu meczach wygrała zaledwie raz i nad strefą spadkową (włączając sytuację w III lidze) ma obecnie tylko punkt przewagi. W sobotę o zwycięstwo będzie jednak ciężko. Kotwica na wyjazdach przegrała tylko raz.

Spotkanie pomiędzy SKP Słupca a Kotwicą Kórnik rozpocznie się w sobotę 21 maja o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Gajowej 4 w Słupcy.

O bezpieczne miejsca walczy też Olimpia Koło. W tym momencie zespół Łukasza Kujawy zajmuje pierwszą lokatę zagrożoną spadkiem. Jego rywalem będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Jedenasta drużyna tabeli na wyjazdach akurat radzi sobie słabo, wygrała zaledwie trzy spotkania. Trzy ostatnie mecze Tarnovia kończyła bez zwycięstwa. Kolanie mają więc sporą szansę na punkty.

Mecz pomiędzy Olimpią Koło a Tarnovią Tarnowo Podgórne rozpocznie się w sobotę 21 maja o godz. 12.00 na stadionie przy ul. Sportowej 12 w Kole.

Nic już nie uratuje Górnika Konin, co nie znaczy, że biało-niebiescy nie mogą powalczyć jeszcze o jakieś punkty. W sobotę będzie na to szansa, koninianie zmierzą się bowiem z innych zespołem ze strefy spadkowej – Polonią 1908 Marcinki Kępno. Drużyna z południa Wielkopolski co prawda przyjedzie pewnie z mocnym planem zdobycia trzech oczek, ale na pewno spośród wszystkich rywali Polonia 1908 jest jednym z tych, z którymi Górnik może powalczyć. Zespół Jarosława Kotasa spadł już co prawda z ligi, ale wciąż może skończyć zawody na przedostatnim miejscu. Marne to pocieszenie dla kibiców, ale zawsze lepiej żegnać się z ligą, nie będąc outsiderem.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Polonią 1908 Marcinki Kępno rozpocznie się w sobotę 21 maja o godz. 13.00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole