LM.plSportPo siódmej idę do domu. Polonia Golina rozbiła rywala

Po siódmej idę do domu. Polonia Golina rozbiła rywala

Sparing

W przedostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek V ligi Polonia Golina zmierzyła się z liderem II grupy klasy okręgowej kujawsko-pomorskiej (odpowiednik V ligi w Wielkopolsce).

Wynik meczu już w 50 sekundzie otworzył Adam Iwiński po przytomnym (nie ostatnim w tym meczu) zagraniu z głębi pola. Kilka minut później na 2:0 po asyście Łukasza Pietrzaka podwyższył Orlande Kpassa. Pozazdrościł mu tego Dariusz Gromanowski, który kapitalnym, mierzonym uderzeniem zza pola karnego zdobył kolejnego gola. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i młody bramkarz Noteci musiał wyciągać ją z siatki.

Goście wcale nie zamierzali tego tak zostawić. Stworzyli kilka dobrych okazji, które mogli (powinni?) zamienić na gole. Szymon Szymański miał spore problemy, ale dopisywało mu szczęście. Aż do momentu, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową tuż przy słupku Noteć strzeliła swojego pierwszego gola.

W kolejnych minutach sytuacja mocno się zmieniła. Poloniści urządzili sobie trening strzelecki. Po kolejnym bardzo dobrym podaniu z głębi Łukasz Pietrzak zszedł do środka, odegrał do Adama Iwińskiego, a ten nie zmarnował tak dobrej okazji. W międzyczasie swoje szanse mieli Orlande Kpassa i Iwo Nowierski, który przegrał pojedynek sam na sam.

Początek drugiej połowy rozpoczął się niemal tak samo jak pierwszej. Tym razem autorem gola dla Polonii został Łukasz Pietrzak. Przy czym nie była to ostatnia bramka przy Kusocińskiego. Obie drużyny strzeliły jeszcze po dwa gole. Dorobek miejscowych powiększyli Mateusz Olejniczak i Krystian Robak. Za tydzień ostatni mecz towarzyski. Ponownie zostanie rozegrany w Golinie, a przeciwnikiem będzie Luboński KS.

Polonia Golina – Noteć Gębice 7:3 (dla Polonii Adam Iwiński x2, Orlande Kpassa, Dariusz Gromanowski, Łukasz Pietrzak, Mateusz Olejniczak, Krystian Robak)