Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościPół tysiąca biegaczy w Koninie. Bieg o Lampkę Górniczą po raz pierwszy z atestem

Pół tysiąca biegaczy w Koninie. Bieg o Lampkę Górniczą po raz pierwszy z atestem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pół tysiąca biegaczy w Koninie. Bieg o Lampkę Górniczą po raz pierwszy z atestem
Bieg

500 zawodników opłaciło już pakiety startowe Biegu o Lampkę Górniczą. Jak mówią organizatorzy, będzie to największy bieg w historii miasta. Po raz kolejny zmienia się trasa, pierwszy raz będzie miała atest PZLA.

4 grudnia odbędzie XXI Bieg o Lampkę Górniczą w Koninie. Impreza Klubu Biegacza Aktywni Konin stale się rozrasta, a w tym roku jest szansa na pobicie kolejnego rekordu frekwencji. Listy startowe zostały zamknięte, 500 zawodników jest nie tylko zgłoszonych, ale również opłaciło już wpisowe, co zwiększa szanse na to, by ostatecznie zameldowali się na starcie. Gdyby taka liczba odliczyła się za nieco ponad dwa tygodnie oznaczałoby to, że byłby to największy bieg w historii Konina.

Po raz pierwszy zawodnicy będą rywalizować na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. – Już nikt nie może powiedzieć, że nie było dziesięciu kilometrów albo że było więcej – mówi Adam Gapski, jeden z organizatorów wydarzenia. W związku z tym po raz kolejny zmieni się trasa zawodów. Biegacze wystartują spod hali Rondo, a następnie pokonają: ul. Przemysłową (do wysokości kościoła NMP, gdzie będzie nawrót), Al. 1 Maja, ul. Dworcową, ponownie Al. 1 Maja, ul. Wyszyńskiego (z nawrotem przed rondem), Al. 1 Maja, ul. Dworcową z metą przy hali Rondo.

Nieco inaczej wyglądać będzie trasa marszu nordic walking. Po starcie spod hali Rondo kijkarze przemieszczą się ul. Wyszyńskiego do wysokości ANS, następnie wrócą na rondo Solidarności, ul. Przemysłową i z powrotem, Al. 1 Maja, ul. Dworcową, Al. 1 Maja z metą pod halą Rondo.

Cała trasa będzie zamknięta dla ruchu od godz. 11.00 do godz. 14.00.

Jak tłumaczyli organizatorzy, taki układ trasy pozwala na to, by najwolniejsi zawodnicy nie zostali zdublowani przez czołówkę. Adam Gapski odpowiedział również na głosy mówiące, że obecna trasa niewiele ma wspólnego z tradycją Biegu o Lampkę Górniczą. – Jest na trasie starego biegu, przed przerwą. Poza tym, cały nowy Konin, poza kilkoma dzielnicami, powstał na bazie kopalni.

Na rywalizujących czeka depozyt i biuro zawodów. Zawodnicy podczas tegorocznych zapisów mieli wybór: tańsze wpisowe i sam medal lub droższe, ale z koszulką. Jak mówili organizatorzy, podyktowane jest to obecną sytuacją. Dzięki takiemu podejściu bieg był dostępny dla większej liczby zawodników. Ponadto, jak podkreślał Adam Gapski, produkcja mniejszej liczby gadżetów to mniejszy ślad węglowy pozostawiany przez imprezę.

Tradycyjnie na najlepszych w poszczególnych kategoriach czekają nagrody. Oprócz podziału na wiek i płeć będzie również nowa kategoria – najlepszy zawodnik powiatu konińskiego. Po raz kolejny odbędą się też Mistrzostwa Polski Górników i Energetyków.

Pierwszy apel do zawodników, by pilnie obserwowali wszystkie komunikaty. Drugi apel do mieszkańców Konina, by podeszli ze zrozumieniem, że taka impreza się odbywa, by dostosowali się do poleceń służb mundurowych i by stawili się w dużej liczbie na trasie biegu i kibicowali – zachęcał Marian Działak, jeden z organizatorów.

XXXI Bieg o Lampkę Górniczą odbędzie się 4 grudnia. Start o godz. 12.00.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole