LM.plSportPolonia odprawiona z kwitkiem. Sokół Kleczew wygrał po raz kolejny

Polonia odprawiona z kwitkiem. Sokół Kleczew wygrał po raz kolejny

III liga

Ledwie tydzień trenerem Sokoła Kleczew jest Marcin Woźniak, a ma na swoim koncie już dwie wygrane.

W dzisiejszym spotkaniu kleczewianie mierzyli się z sąsiadką w tabeli i odnieśli pewne zwycięstwo, wynik spotkania ustalając w ciągu zaledwie szesnastu minut. Strzelanie rozpoczął Krzysztof Kołodziej, a na 2:0 podwyższył Krzysztof Biegański. Jego osoby dotyczy także smutna wiadomość. Kołodziej pod koniec pierwszej połowy doznał bowiem kontuzji i na razie nie wiadomo, jak poważny to może być uraz.

Demontaż defensywy Polonii zakończył już nie Krzysztof, a Tomasz – Kowalczuk pewnie wykorzystując rzut karny. W dalszej fazie meczu Sokół nieco oddał inicjatywę Polonii, ale nie potrafiła tego wykorzystać ani do końca pierwszej, ani przez całą drugą odsłonę rywalizacji.

Być może Sokołowi właśnie tego było trzeba – szkoleniowca, który wie jak pracować w Kleczewie. I który wie, jak dotrzeć do zawodników. Nie ma co na razie za bardzo głaskać „nowej miotły”, ale fakty są takie, że pod wodzą Marcina Woźniaka drużyna wyraźnie odżyła i kto wie, jakie będą dalsze jej losy. Szansa na kontynuację wygranych spotkań będzie miała miejsce za tydzień w wyjazdowym starciu z KP Starogard Gdański.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (5' Krzysztof Kołodziej, 9' Krzysztof Biegański, 16' Tomasz Kowalczuk)

Sokół: Mateusz Kustosz – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Szymon Bartosik, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Krzysztof Biegański (68’ Marcel Koziorowski), Mikołaj Zawistowski (90’ Miłosz Matuszewski), Krzysztof Kołodziej (45’ Mateusz Molewski)