Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSenamina — leczenie krótkotrwałej bezsenności

Senamina — leczenie krótkotrwałej bezsenności

Materiał promocyjny

Dodano:
Senamina — leczenie krótkotrwałej bezsenności
Materiał promocyjny

Różne zakręty na życiowej drodze mogą powodować, że w Twoim życiu zwiększa się dawka codziennego stresu, podenerwowania, napięcia. Objawy te z kolei sprawiają, że czujesz się pobudzony, masz trudności z uspokojeniem się, wyciszeniem myśli i ukojeniem umysłu. Gdy natomiast borykasz się z negatywnymi skutkami ciężkich zdarzeń i okoliczności, wzrasta u Ciebie poziom adrenaliny, kortyzolu i nie możesz zasnąć. W takich sytuacjach wskazaniem do leczenia krótkotrwałej bezsenności jest stosowanie leku o nazwie Senamina. W jaki sposób działa on na organizm? Jakie są jego właściwości wspomagające szybkie zasypianie i poprawę jakości samego snu?

Co może powodować bezsenność krótkotrwałą i jakie są jej objawy?

Z bezsennością krótkotrwałą ma się najczęściej do czynienia, gdy problemy ze snem utrzymują się przez okres około miesiąca. Zazwyczaj taki stan powodowany jest nadmiernym stresem, zmianami w ważnych życiowych kwestiach, jak tryb dnia, nowa praca lub szkoła, nowe obowiązki rodzinne. Wspomniany rodzaj bezsenności występuje także w trakcie stanów chorobowych związanych z dolegliwościami bólowymi lub infekcjami bakteryjnymi czy wirusowymi.

Czym najczęściej objawia się bezsenność krótkotrwała? Oprócz wspomnianego wyżej stosunkowo niedługiego czasu trwania może ona przejawiać się nie tylko trudnościami w zasypianiu, ale również płytkim snem, który nie prowadzi do pełnego odpoczynku i regeneracji organizmu, a efektem jest dalsze zmęczenie po przebudzeniu. Innym objawem może być przerywany sen w ciągu nocy lub zbyt wczesne budzenie się — jeszcze przed budzikiem, co nie gwarantuje dostatecznej ilości snu niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Jak wspomóc swój organizm w leczeniu krótkotrwałej bezsenności?

W leczeniu krótkotrwałej bezsenności bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich technik relaksacyjnych, systematyczne wietrzenie pomieszczenia — szczególnie przed snem, a także rezygnacja z ciężkostrawnego posiłku, oglądania telewizji, korzystania tuż przed snem z telefonu i nieregularnych godzin snu.

Można również sięgnąć po lek dostępny bez recepty o nazwie Senamina, który stosuje się w przypadku trudności w zasypianiu. Substancja czynna zawarta w tym leku to doksylamina, która wykazuje właściwości uspokajające i nasenne. Stosuje się ją w sporadycznych problemach ze snem u osób dorosłych i zalicza się ją do leków przeciwhistaminowych.

Histamina jest substancją o działaniu pobudzającym, która oddziałuje na ludzki mózg i utrzymuje go w stanie aktywności. Zastosowanie leku Senamina, w którego składzie znajduje się doksylamina, hamuje działanie histaminy w tych obszarach mózgu odpowiedzialnych za wspomniane pobudzenie.

Jak stosować Senaminę, by szybciej poradzić sobie z krótkotrwałą bezsennością?

Stosowanie leku Senamina może przyczynić się do uzyskania wymiernych korzyści i poprawy jakości snu, a także do skrócenia czasu zasypiania i zmniejszenia liczby nocnych przebudzeń. Należy jednak pamiętać, aby lek ten stosować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na ulotce przez producenta, a w razie wątpliwości skontaktować się ze swoim lekarzem.

Warto zwrócić uwagę na to, by poprawić swoją higienę snu, udając się na nocny odpoczynek w ciszy, bez zbędnych rozpraszaczy. Przed pójściem do łóżka należy również unikać kofeiny oraz innych używek, takich jak alkohol i nikotyna. Dla zwiększenia efektywności leczenia krótkotrwałej bezsenności konieczne jest również zapoznanie się z przeciwwskazaniami tego leku, by upewnić się, że nie ma zastrzeżeń do jego stosowania.

Senamina, 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu. Lek OTC
Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A.

SEA/13316/05/23

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole