Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportSiatkarska kolejka: I Wilki, i SPS pojadą do Torunia. Ale rywali mają bardzo różnych

Siatkarska kolejka: I Wilki, i SPS pojadą do Torunia. Ale rywali mają bardzo różnych

Dodano: , Żródło: LM.pl
Siatkarska kolejka: I Wilki, i SPS pojadą do Torunia. Ale rywali mają bardzo różnych
II liga

Z dwoma toruńskimi ekipami zmierzą się w najbliższą sobotę siatkarze z naszego regionu. O ile jednak Wilki zagrają z przedostatnim zespołem tabeli, o tyle już SPS Konspol czeka starcie z wiceliderem.

Anioły Toruń, klub, którego współwłaścicielem jest Wilfredo León, będzie w sobotę rywalem SPS Konspol Słupca. Torunianie walczą w tym sezonie o mistrzostwo II ligi. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego oczka do Astry Nowa Sól. W trzynastu meczach Anioły przegrały zaledwie raz – w połowie grudnia ulegając 0:3 Orłowi Międzyrzecz. Ponadto punkcik torunianom urwała też Astra Nowa Sól.

Ze Słupcy w połowie października Anioły wywiozły komplet punktów, choć drużynie Tomasza Robaka udało się wtedy wygrać jeden set. W Toruniu o punkty będzie bardzo ciężko. Nawet jednak po porażce SPS Konspol nie straci zajmowanego przez siebie piątego miejsca, nad Enea Energetykiem Poznań ma bowiem pięć punktów przewagi.

Mecz pomiędzy Aniołami Toruń a SPS Konspol Słupca rozpocznie się w sobotę 15 stycznia o godz. 17.00 w  hali sportowej SP nr 28 przy ul. Przy Skarpie 13 w Toruniu.

W Toruniu w sobotę zagrają też Wilki Wilczyn, ale drużynę Bartosza Malinowskiego czeka o wiele przyjemniejszy mecz. Rywalem wilczynian będzie AZS UMK Toruń. Przedostatnia drużyna ligi w tym sezonie zdobył zaledwie siedem punktów. Torunianie w większości punktowali z zespołami z okolic strefy spadkowej. Zaskoczyli tylko raz, urywając jeden punkt Enea Energetykowi Poznań.

Pierwszy mecz obu zespołów nie przyniósł sensacyjnych historii. Wilki wygrały spokojnie 3:0 i w takim sam rezultat powinny celować w Toruniu. Drużyna z powiatu konińskiego goni słupczan, którzy odskoczyli jej na pięć punktów. W ten weekend ta przewaga może nieco zmaleć.

Spotkanie pomiędzy AZS UMK Toruń a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 15 stycznia o godz. 18.00 w hali sportowej w Toruniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole