LM.plSportŚnieżny remis SMS-u Ślesin, wysoka wygrana Polonii Golina

Śnieżny remis SMS-u Ślesin, wysoka wygrana Polonii Golina

V liga

Ostatnie dwa spotkania drużyn z naszego regionu w V lidze przyniosły remis SMS-u Ślesin i wysoką wygraną Polonii Golina.

Zima zaskoczyła ligowców... Przynajmniej nie w Środzie Wlkp., gdzie pomimo padającego przez większość meczu śniegu walczyły rezerwy miejscowej Polonii z wiceliderem ze Ślesina. Faworyt już w 21. minucie pokazał klasę. Z około 25. metrów huknął Krystian Robak, a błąd popełnił bramkarz gospodarzy, Mateusz Perliński. Na 2:0 w 41. minucie z najbliższej odległości podwyższył młodzieżowiec Artur Petryk.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. Pomogła im niewątpliwie czerwona kartka dla Tymona Salzmana, który nie zrozumiał się kolegą z defensywy i faulował poza polem karnym. Grając jednego więcej Poloniści w końcówce doprowadzili do remisu. Najpierw z piątego metra gola kontaktowego zdobył Aleksander Kluczyński, następnie Adryi Primak ustalił wynik meczu na 2:2.

Do skutku doszło także starcie APR-u Poznań z Polonią Golina. Tutaj faworyt również był znany przed meczem. Goście z presją poradzili sobie bardzo dobrze i wygrali bardzo wysoko, 6:1. Hat-tricka w tym meczu zdobył Adam Iwiński. Jedno z odkryć tego sezonu w II grupie V ligi.

Zawodnicy Przemysława Skibiszewskiego rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu w tabeli.

Polonia II Środa Wlkp. – SMS Ślesin 2:2 (87' Aleksander Kluczyński, 89' Andryi Primak – 21' Krystian Robak, 41' Artur Petryk)

APR Poznań – Polonia Golina 1:6 (dla Polonii Adam Iwińskix3, Jakub Ciesielski, Iwo Nowierski, Bartosz Wuczyński)