Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSokół Kleczew w finale PP. Gdzie zagra o trofeum?

Sokół Kleczew w finale PP. Gdzie zagra o trofeum?

Dodano:
Sokół Kleczew w finale PP. Gdzie zagra o trofeum?
Wojewódzki Puchar Polski

Wczorajsze popołudnie przyniosło świetną wiadomość dla Sokoła. Ekipa z Kleczewa awansowała do finału Pucharu Polskim na szczeblu wojewódzkim.

Od jakiegoś czasu decydujące rozstrzygnięcia w pucharach odbywają się na stadionie jednego z finalistów. Czy tak będzie i tym razem? Jest szansa, aby przywilej własnego boiska spotkał Sokoła Kleczew.

Zanim jednak dojdzie do decydującego starcia piłkarze Łukasza Cichosa musieli poradzić sobie z niżej notowanym Mieszkiem Gniezno. Początek mieli wymarzony. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Janiak. Gospodarze bardzo szybko udowodnili, że choć grają w niższej lidze, to pewne umiejętności posiadają. W ósmej minucie uderzeniem zza pola karnego wyrównał Robert Pepliński. Ale potem strzelali już tylko goście, w tym Tomasz Kowalczuk. Zasłużony dla klubu z alei 600-lecia zawodnik zdobyciem pucharu na szczeblu wojewódzkim może dorzucić kolejną cegiełkę do swojej legendy.

Finał zaplanowano na czternastego czerwca, miejsce i godzina nie są jeszcze znane. Rywalem kleczewian będzie Unia Swarzędz.

Mieszko Gniezno – Sokół Kleczew 1:4 (8' Robert Pepliński – 3' Kacper Janiak, 32' Michał Grobelny, 47' Tomasz Kowalczuk, 78' Michał Zimmer)

Sokół: Sebastian Szabłowski – Hubert Kaptur, Igor Martuszewski, Jan Andrzejewski, Mateusz Ławniczak, Tomasz Kowalczuk, Eryk Kryg (78’ Cezary Stańczyk), Kacper Janiak (85’ Mateusz Wzięch), Michał Grobelny, Fabian Grzelka (72’ Michał Zimmer), Krystian Pawlak

Foto archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole