Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSokół Kleczew wygrał i utrzymał się w lidze

Sokół Kleczew wygrał i utrzymał się w lidze

Dodano:
Sokół Kleczew wygrał i utrzymał się w lidze
III liga

Bardzo trudne wyzwanie czekało piłkarzy Sokoła Kleczew. W sobotnie popołudnie musieli się zmierzyć z trzecią drużyną w tabeli i nasłuchiwać co się dzieje w ostatniej kolejce II ligi.

Stało się tak, że i w Kleczewie, i poziom wyżej wszystko przebiegało zgodnie z życzeniami miejscowych. Przy alei 600-lecia gospodarze wygrali 4:3. Unii Swarzędz nie pomogły gole byłych zawodników Sokoła: Krzysztofa Biegańskiego i Dominika Chromińskiego.

Natomiast w gronie spadkowiczów z II ligi znalazły się: Skra Częstochowa, Lech II Poznań, Sandecja Nowy Sącz i Stomil Olsztyn. To oznacza, że do II grupy ligi spadły tylko rezerwy poznańskiego Lecha. Zatem na dwie kolejki przed końcem kleczewianie są pewni utrzymania. Sokół nad czwartym od końca w tabeli Stolemem Gniewino ma dwanaście punktów przewagi. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwa spotkania: wyjazdowe z Polonią Środa Wlkp. i domowe z Cartusią Kartuzy.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 4:3 (14' Mateusz Wzięch, 25', 56' Kamil Chiliński, 40' Filip Młodożeniec – 4' Krzysztof Biegański, 45' Dominik Chromiński, 48' Łukasz Spławski)

Sokół: Eryk Mirus – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Aleksander Kultys, Jan Andrzejewski - Gracjan Konieczny (75' Kacper Janiak), Mateusz Wzięch, Filip Młodożeniec, Mateusz Sopoćko (80' Szymon Łukowski), Michał Grobelny, Kamil Chiliński (65' Adrian Kaliszan)

Foto archiwum

Czytaj więcej na temat:Sokół Kleczew, III liga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole