Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSport w skrócie

Sport w skrócie

Dodano:
Sport w skrócie
Sport w skrócie

Przedstawiamy Wam kolejny dowód, że jesteśmy otwarci na sugestie naszych czytelników. Zapraszamy do lektury serii nowych artykułów na portalu LM.pl. „Sport w skrócie” to zbiór krótkich informacji o występach naszych zawodników i drużyn. Takich, o których zdecydowanie warto wiedzieć, ale niekoniecznie kwalifikują się do napisania oddzielnego newsa.

- To mógł być polski mecz na zapleczu Premier League. W 35. kolejce Championship Birmingham City (Krystian Bielik) podejmowało Southampton (Jan Bednarek). Wychowanek Górnika Konin leczy kontuzję pachwiny, zaś obrońca Świętych (który pierwsze nauki pobierał w Sokole Kleczew) spędził na murawie cały mecz. Górą byli goście, którzy wygrali 4:3. W tabeli Birmingham jest osiemnaste, a Southampton czwarte ze stratą pięciu punktów do drugiego miejsca dającego bezpośredni awans.

- Na zapleczu Bundesligi gra Marcin Kamiński. Jego Schalke wygrało na swoim terenie z St. Pauli 3:1. Wychowanek Górnika Konin nie podniósł się z ławki. Problemem nie jest jego forma sportowa, a rzekomy zapis w kontrakcie. Podobno w umowie istnieje zapis, że zostanie ona automatycznie przedłużona w przypadku rozegrania odpowiedniej liczby meczów. A niemiecki klub chciałby się z Kamińskim pożegnać. Die Königsblauen znajdują się na czternastym miejscu w tabeli.

- Filip Bednarek przesiedział cały na ławce rezerwowych hit 23. kolejki Ekstraklasy Raków Częstochowa – Lech Poznań (4:0)

- Maksymilian Pingot (Stal Mielec) w wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom pauzował za czerwoną kartkę.

- Katarzyna Konat (Sporting Club de Huelva) znalazła się poza kadrą na domowy mecz z Valencią (1:3).

- Szymon Tomczak (Sea Czarni Słupsk) zagrał 12 min 3 sek. i zdobył pięć punktów w wyjazdowym meczu Orlen Basekt Ligi z MKS Dąbrowa Górnicza (84:77). Ekipa ze Słupska jest ósma w tabeli.

 - Filip Dopierała (Zagłębie Konin) wygrał turniej selekcyjny do reprezentacji Polski. Pokonał trzech przeciwniów, w tym w finale zwyciężył jednogłośnie na punkty zawodnika z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Foto Southampton FC

Sport w skrócie
Czytaj więcej na temat:Sport w skrócie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole