LM.plSportStart wygrał w Trzebnicy w ostatnim meczu rundy zasadniczej

Start wygrał w Trzebnicy w ostatnim meczu rundy zasadniczej

Z przytupem pierwszą część sezonu zakończył Start Konin. Wicelider okazał się bezlitosny dla ostatniej drużyny w tabeli i wysoko wygrał.

Choć na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze, tak od dziesiątej minuty Start zaczął budować przewagę i na przerwę schodził z wynikiem 17:10. W drugiej części meczu koninianie nie zwalniali tempa i ostatecznie wygrali 35:18.

To był ostatni mecz pierwszej części sezonu, kolejne już niebawem. W nich Startowi przyjdzie się zmierzyć z dobrymi znajomymi: Orlikiem Brzeg czy SOWIE Żagiew Dzierżoniów.

Swój mecz przegrał za to Hagard Strzałkowo. Bachus Zielona Góra okazał się lepszy w wymiarze 36:25. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że gospodarze sobotniego starcia będą walczyli o utrzymanie. Niekwestionowanym liderem strzelców pozostał Adrian Franaszek, który w czternastu spotkaniach zdobył 136 bramek.