LM.plSportŚwietna inauguracja wiosny. Skibiszewski i Pietrzak dają trzy punkty Polonii

Świetna inauguracja wiosny. Skibiszewski i Pietrzak dają trzy punkty Polonii

V liga

Komplet punktów wywalczyli na własnym stadionie piłkarze Polonii Golina na inaugurację rundy wiosennej V ligi. Gospodarze pokonali Wielkopolskę Komorniki 3:1.

Polonia Golina chce wziąć szturmem rundę wiosenną V ligi. Mają w jej tym pomóc zimowe wzmocnienia, ale również fakt, że aż jedenaście spotkań drużyna Przemysława Skibiszewskiego rozegra na własnym, wyremontowanym już obiekcie. Wiosna rozpoczęła się zgodnie z planem, w sobotę golininianie pokonali bowiem Wielkopolskę Komorniki 3:1.

Walczący o utrzymanie w V lidze goście mogli jednak Polonię zaskoczyć, już w pierwszych minutach mieli bowiem rzut karny po faulu Damiana Markiewicza. Maciej Kaczmarkiewicz nie zdołał jednak pokonać Michała Jankowskiego. Zamiast tego w szesnastej minucie to Polonia wyszła na prowadzenie. Prostopadłą piłkę posłał Krzysztof Budziński, a sytuacji sam na sam nie zmarnował Przemysław Skibiszewski. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli. Tym razem to Skibiszewski asystował, a piłkę w siatce umieścił Łukasz Pietrzak.

O ile w pierwszej połowie Wielkopolska próbowała jeszcze zagrażać bramce Polonii (głównie duet Dawid Jakubiak – Aleksander Deckert), o tyle w drugiej na murawie dominowali już gospodarze. W 68. minucie podwyższyli na 3:0. Rzut karny po zagraniu piłki ręką w szesnastce wykorzystał Przemysław Skibiszewski. Polonia miała jeszcze więcej sytuacji, blisko gola byli Nikodem Lipiński i Alan Kujawa, ale więcej bramek gospodarze już nie strzelili.

Goście odpowiedzieli jednym trafieniem. Po dośrodkowaniu z prawej strony niekryty w polu karnym został Marcin Ogrodowczyk. Zawodnik Wielkopolski bez problemu pokonał Jankowskiego. To był jednak tylko gol na otarcie łez, zespół z Komornik wyjechał bowiem z Goliny bez punktów.

Polonia przynajmniej do niedzieli plasować się będzie na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów (tyle samo oczek ma Polonus Kazimierz Biskupi, który jednak zagra swój mecz dopiero jutro). Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. Do Goliny przyjedzie Polanin Strzałkowo.

Polonia Golina – Wielkopolska Komorniki 3:1 (16’, 68’ Przemysław Skibiszewski, 39’ Łukasz Pietrzak76’ Marcin Ogrodowczyk)

Polonia Golina: Michał Jankowski – Dariusz Gromanowski, Oliwier Budny, Damian Markiewicz, Szymon Budny, Maciej Adamczewski (71’ Tomasz Słowiński), Damian Zajączkowski (51’ Bartosz Andrzejewski), Mateusz Zaborski (56’ Nikodem Lipiński), Przemysław Skibiszewski (74’ Alan Kujawa), Łukasz Pietrzak (76’ Mikołaj Karbowy), Krzysztof Budziński.