Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSzabliści KKSz z dwoma medalami, a zasłużeni działacze – z odznakami

Szabliści KKSz z dwoma medalami, a zasłużeni działacze – z odznakami

Dodano: , Żródło: LM.pl
Szabliści KKSz z dwoma medalami, a zasłużeni działacze – z odznakami
Szermierka

Błażej Palmowski i Małgorzata Cybulska stawali na podium rozgrywanego w Koninie Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Dzieci w szabli dziewcząt i chłopców. Podczas rywalizacji wręczono również ministerialne i związkowe odznaczenia dla zasłużonych działaczy.

Dwoje zawodników KKSz Konin stanęło na podiach sobotniego turnieju. W rywalizacji dziewcząt (kat. dzieci) trzecia była Małgorzata Cybulska. Koninianka dotarła do półfinału, gdzie uległa Hannie Niedziałek (Akademia Szermierki Lublin) 1:8. Po brąz sięgnął również Błażej Palmowski. Koninianin w walce o finał przegrał z Krzysztofem Więchem (Szabla Ząbki) 11:12.

Podczas turnieju wręczone zostały także odznaki dla zasłużonych działaczy KKSz Konin. Ministerialną odznakę „Za zasługi dla sportu” otrzymali Łukasz Gal, Tomasz Tylkowski, Katarzyna Piguła-Radoch i Katarzyna Janke. Odznaczenia Polskiego Związku Szermierczego powędrowały natomiast do Zbigniewa Szymczaka (złota), Arkadiusza Nowinowskiego i Zbigniewa Zagłoby (srebrne) oraz Kazimierza Nowinowskiego, Wiesława Steinke i Tadeusza Wojdyńskiego (brązowe).

fot. KKSz Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole