Triton Konin na trasach Kampinosu. Trzy podia naszych zawodników w Pucharze Polski w Starych Babicach!
Piotr Jakubowski, Sławomir Wojciechowski i Monika Kuśmierek ze statuetkami – konińscy amatorzy w krajowej czołówce.

W minioną sobotę, 30 maja 2026 roku, oczy miłośników Nordic Walking zwróciły się w stronę Starych Babic, gdzie rozegrano zawody rangi Pucharu Polski będące jednocześnie otwarciem Ligi Centrum. Reprezentanci klubu Triton Konin mieli okazję rywalizować w wyjątkowej scenerii – trasy marszu wiodły przez malownicze tereny otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego.
Walka na „królewskim” dystansie
Na najdłuższym dystansie zawodów, czyli 20 kilometrach, barwy naszego miasta godnie reprezentował Piotr Jakubowski. Po wyczerpującym marszu koninianin zameldował się na mecie z czasem 02:37:23, co pozwoliło mu zająć wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej mężczyzn oraz stanąć na najniższym stopniu podium – 3. miejsce – w kategorii wiekowej M45.
Sukcesy na dystansie 5 kilometrów
Równie emocjonująco było na dystansie 5 kilometrów, gdzie dwoje naszych reprezentantów wywalczyło srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych:
- Sławomir Wojciechowski: wywalczył 2. miejsce w kategorii M40 (9. lokata wśród wszystkich mężczyzn) z czasem 00:32:35.
- Monika Kuśmierek: zajęła 2. miejsce w kategorii K40 (również 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet) z wynikiem 00:35:50.
Solidne punkty dla drużyny zdobyli także pozostali zawodnicy Triton Konin, którzy ambitnie walczyli na trasie:
- Mariusz Tarka: ukończył marsz jako 30. mężczyzna, co dało mu 5. lokatę w kategorii M50 (00:36:48).
- Dawid Szymański: zameldował się na mecie jako 45. mężczyzna, zajmując 6. miejsce w kategorii M18 (00:39:21).
- Agnieszka Zajączkowska: wywalczyła 14. lokatę w kategorii K50 (52. miejsce wśród kobiet) z czasem 00:46:49.
Czwarta siła w Polsce
Występ w Starych Babicach był istotnym elementem rywalizacji w ramach Polskiej Ligi Nordic Walking. Dzięki równej formie wszystkich startujących, Triton Konin zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu drużynowym z dorobkiem 24 600 punktów. Do liderów z Nordic Sport 2021 oraz zespołów z Częstochowy i Potęgowa brakuje niewiele, co zapowiada ciekawą rywalizację w dalszej części sezonu.
Puchar Polski w Starych Babicach został zorganizowany przy wsparciu lokalnych samorządów oraz partnerów technicznych, a zawodnicy podkreślali profesjonalne przygotowanie tras i wyjątkową atmosferę sportowego święta. Wszystkim reprezentantom gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za kolejne starty!
Kilkaset ofert mieszkań na wynajem i sprzedaż – znajdź idealne lokum szybko, bezpiecznie i w dobrej cenie!













